Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy működik a gyümölcsimport?...

Hogy működik a gyümölcsimport? Hogy működik ezen a körön belül az áfa visszaigénylése?

Figyelt kérdés

Laikus vagyok. Olvastam egy cikket ( [link] és van egy rész, amit nem értek. Az világos, hogy vannak a külföldi termelők, akik eladják a termést az importőrnek. Viszont az nem világos számomra, hogy hogy működik innen az áfavisszaigénylés, mi a szállítás folyamata, miért van ennyi különböző résztvevő a szállításban, mit takar az a bizonyos „láncolat”, és ha különböző résztvevők igénylik vissza maguknak az áfát, az különböző embereknek kis profit, a végén hogy tud ebből az illető nagy profitot csinálni, amivel alá tudnak ígérni a kiskereskedőknek?

Vagy ez a láncolat azt takarja, hogy van egy cég (?), ami a saját logisztikájával eljuttatja idáig az árut, de ennek a logisztikának több résztvevője van, hogy mindenki szépen vissza tudja igényelni az áfát?

Bocsánat, ha butaságot kérdezek, de nem áll össze a kép.



2023. júl. 19. 17:03
 1/5 A kérdező kommentje:
A fenti link nem működik, úgyhogy megosztom ide is: [link]
2023. júl. 19. 17:04
 2/5 anonim ***** válasza:

...s gondolod, hogy az itt éldegélő gamer tinik tudják erre a választ?


Egy könyvelőt vagy adószakértőt kérdezve korrekt választ kaphatnál.

2023. júl. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagyunk azért egy páran, akik értjük, de nem szívesen írunk adócsalási tippeket nyilvánosan :D
2023. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát csak reménykedtem, hogy valaki elmagyarázza. Mondjuk így belegondolva tényleg adócsalási tippeket adnátok, bár én csak elméleti síkon vagyok rá kíváncsi.

De köszönöm a válaszotokat!

2023. júl. 19. 20:28
 5/5 A kérdező kommentje:
(Meg igazából nem csak a csalás része érdekel, hanem az egész rendszer, folyamat)
2023. júl. 19. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!