Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kft-ként inkasszózták a...

Ha kft-ként inkasszózták a számlámról az iparűzési adót, az normális dolog, vagy nekem kellett volna fizetnem, vagy a könyvelőnek kellett volna intéznie?

Figyelt kérdés
Semmilyen levelet nem kaptam, semmit arról, hogyy mit és hová kellene fizetnem. Csak láttam a számlakivonatomon, hogy inkasszózták. A könyvelőm azt mondta szól majd mikor mit kell fizetnem, ezt elfelejtette, vagy ez így szokás?
2023. aug. 1. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha a könyvelő megbízásában szerepel, hogy ő intézi az utazásokat, akkor ő szúrta el. Ha a szerződésben nincs ilyen kikötés, akkor te.
2023. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Egy vállalkozónak tudnia kell, hogy mikor, mit, hová kell fizetnie. Mindenképp te hibáztál.
2023. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én intézem az utalásokat, de abban egyeztünk meg, hogy értesít mindenről, amit csinálni kell. Nem először hagyott cserben. Igyekszem tájékozódni, de ha kérdezek valamit, az a válasz, hogy majd én szólok.


2-es, honnan kellene tudnom, nem arra van a könyvelő, hogy a fontosabb fizetnivalókról (adózás, könyvelés) tájékoztat?

A saját szakmámhoz értek és fizetek valakit, hogy ő pedig az övéhez értsen, szolgáltatást nyújtson és segítsen. Nem tudok egy gazdasági diplomát is letenni, van elég tennivalóm.


Lényeg a lényegben, nem kellett volna inkasszóig jutni, igaz?

2023. aug. 1. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Inkasszó előtt azért van értesítés, írásban is. A szinte biztosan ment ügyfélkapura.
2023. aug. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Valószínűleg elfelejtett a könyvelő szólni, hogy van fizetnivalód X időpontban.

Ha nem előszöt hagyott cserben, akkor keress helyette egy megbízhatóbbat. Ennyi...

2023. aug. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5, ezt fogom tenni, csak nem tudtam, hogy ezt alapból így vonják-e le vagy mulasztás történt.

Nem látok egyébként tárhelyen értesítést, mindent meg szoktam nézni.

2023. aug. 2. 06:51
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Mvel a kft cégkapura kap értesítést, ezért ezt neked is látni kellett. Ennyi.
2023. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem jött cégkapura. A városnak van saját elektronikus rendszere, ott kellett volna látni. Ha a könyvelő szólt volna. Mindegy levonták nincs semmi. Jövőre tudni fogom.
2023. aug. 2. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!