Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Befizetett TB tartozás visszai...

Befizetett TB tartozás visszaigénylése?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne felétek, hogy külföldön dolgozok kettő éve, ez idő alatt biztosítva voltam német betegbiztosítónál viszont nem mondtam le a magyarban a tb-t, így gyűlt a tartozás. Körülbelül egy hónapja mondtam le a magyarországi tb-t és kifizettem tartozást.

Vissza tudom valahogy igényelni a befizetett összeget? A 2 év alatt unios tagállamban dolgoztam és fizettem a biztosítást szóval tudom igazolni a NAV felé.



2023. aug. 14. 19:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt rendezni kell itthon, hogy kint voltál biztosított. Utána az atvut17 nyomtatvánnyal vissza lehet kérni. Nem nagy magic elintézni.
2023. aug. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Amint a NAV-nál is túlfizetésként jelentkezik a befizetett összeged, az ATVU17 jelű nyomtatvány értelemszerű kitöltésével és a NAV-hoz történő benyújtásával visszaigényelheted a túlfizetést bankszámlára, vagy lakcímre. Ügyintéző idő 30 nap.


[link]

2023. aug. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi, valaki tudna nekem segíteni aki ért ehez pontosabban hogy töltsem ki? Fizetek persze a segítségért
2023. aug. 16. 20:08
 4/17 anonim ***** válasza:
Pontosan miben kéne a segítség?
2023. aug. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kitöltésben, utána olvastam a neten de ködös sajnos. Hova kell benyujtanom azt az igazolást (alátámasztja hogy voltam biztosított EU tagállamban) amit a NEAK-tól kaptam?
2023. aug. 16. 20:33
 6/17 anonim ***** válasza:
Nav felé kell, hogy töröljék az eü szolg járulékot. Utána lehet a túlfizetést visszakérni.
2023. aug. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Hova kell benyujtanom azt az igazolást (alátámasztja hogy voltam biztosított EU tagállamban) amit a NEAK-tól kaptam?"


A NEAK elméletileg kommunikál a NAV-val, ha egy ilyen eljárást folytatott le. Azért is írtam, hogy amint a NAV-nál is túlfizetésként jelentkezik...

A NAV a NEAK által átadott adatok alapján rendezi majd az adófolyószámládat - törli arra az időszakra előíródott járulékot, amikor külföldön fennállt a biztosításod -, azt kell megvárnod.


Nézz rá az adófolyószámládra (NAV), már lehet, hogy könyvelve van rajta a törlés és az egyenleg túlfizetést mutat. Ha így van, akkor benyújthatod a 17-es nyomtatványt.

2023. aug. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem tehát várni kell amíg meg nem jelenik a túlfizetés, mit tegyek abban az esetben ha nem jelenik meg?
2023. aug. 17. 10:07
 9/17 anonim ***** válasza:
Epapiron nyújtsd be a dokiskat, akkor le fogják törölni. Idén már 10+ ilyen ügyet intéztünk, simán megcsinálják.
2023. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

30 nappal ezelőtt intézted a kormányhivatalos dolgot, akkor már a NAV-nál is intéződnie kellett valaminek.


Ha nem akarsz várni - hiszen minek is várnál -, akkor ahogy előttem már ajánlották ePapíron nyújtsd be a NAV-hoz a különböző igazolásokat és kérd, hogy rendezzék annak megfelelően az adófolyószámládat. "Simán" nem fogják megcsinálni, egyeztetni fognak a NEAK-kal, hiszen 2020. július 01-je óta már nem a NAV, hanem a NEAK írja elő, illetve törli a járulék kötelezettségeket, de ilyen módon legalább meggyorsítod a két szerv közötti kommunikációt.

2023. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!