Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jogosan követelik a pénzt?

Jogosan követelik a pénzt?

Figyelt kérdés

Közel 1 éve mentem vissza dolgozni csökkentett munkaidőebe és adminisztrációs hiba miatt, nem csökkentették a rendszerben az óraszámot.

Mivel minden hónapban 30-40 túlórám volt,eleve több penzzel számoltam, nem gondoltam ilyesmire.

Tegnap hívtak hogy hiba történt, fizessek vissza kb 800 000 ft-ot.


2023. okt. 17. 05:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Ezt nem teljesen értem. Tehát visszamentél heti 20 órába dolgozni és heti 40-et dolgoztál amire túlórát számoltak el? Vagy csak 20-at dolgoztál de 40-et fizettek ki tuloraval? Pontosan hogy volt?
2023. okt. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan, persze. Már az 1. hónap után észre kellett volna venned, hogy kb egy százassal többet kapsz.
2023. okt. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy merült fel, hogy nem...?
2023. okt. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem volt egyértelmű, mert bár 4 órában voltam bejelentve, 12 órában dolgoztam. Így amikor meg volt a havi 6-7 nap, amit le kellett dolgozni, a feletre lévő napok, túlóra, amit dupla pénzzel számolnak el. Értem, hogy elcseszték, de kb 7 ember volt, akin átmenetek a papírok, mind hibazott, en pedig most szívok
2023. okt. 17. 13:38
 5/15 anonim ***** válasza:
Miért szívnál?
2023. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4: Rajtad is átment a papír és te se vetted észre közel 1 éven át, pedig téged érint leginkább!


Kérd meg őket, hogy a béred egy részéből törleszthesd a tartozást.

2023. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Fasza cég lehet, papíron négy órás bejelentés, de dolgozd a tripláját. Keress másikat + NAV.
2023. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Az előlegnyújtásból eredő követelésre vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni, ha a munkavállaló az elszámolt munkabérnél magasabb összegű munkabérben részesült.


A jogalap nélkül kifizetett munkabér 60 napon túl akkor követelhető vissza, ha a munkavállalónak a kifizetés alaptalanságát fel kellett ismernie, vagy azt maga idézte elő.


A munkabérből való levonásnak jogszabály vagy – a levonásmentes munkabérrészig – végrehajtható határozat alapján van helye.


A munkáltató követelését a munkabérből levonhatja a munkavállaló hozzájárulása alapján a levonásmentes munkabérrészig, vagy ha az előlegnyújtásból ered.


Ami számomra aggályos: Visszakövetelheti-e egyáltalán a munkáltató 60 nap elteltével a többlet kifizetést? Én kapásból nem fizetném vissza, mert nem vagyok benne biztos, hogy jogos az. Ő hibázott (nem is kicsit), neki kellett volna felismernie a kifizetés alaptalanságát. Nyilván egy dolgozó nem ért hozzá annyira, - főleg túlóráztatva -, hogy felismerje azt.

2023. okt. 18. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérj pontos kimutatást/számítást arról, hogy pontosan mekkora összeg járt volna és milyen adatok alapján!
2023. okt. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Voltam benn tegnap. 8 órás kinevezésem van utólag akarják velem alá íratni visszamenőleg a 4 órást. Nem volt kézben papírom, amin szetepelne összeg, amit keresnem kell.
2023. okt. 19. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!