Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyházadót fizettek? Kötelező...

Egyházadót fizettek? Kötelező máshol is?

Figyelt kérdés
2023. okt. 23. 09:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Még nem de királyunk hamrosan úgyis bevezeti
2023. okt. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem fizetek, nem tartozom semelyik egyházhoz itt Magyarországon, de otthon sem fizettem. Sosem keresett meg senki, hogy fizetni kéne. Párom nincs megkeresztelve, így ő sem fizet semmit.

Gyerekként azt hallottam, hogy nem temet el a pap, ha nem fizetem, de van bármi más "hátránya"?

2023. okt. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Sehol sem kötelező, hacsak nincs valami templomban végzendő dolgod, mint a keresztelés, esküvő.

Nálunk egy néni mászkál szedni, de ettől még nem kötelező.

2023. okt. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem is tudtam hogy létezik ilyen hogy egyházadó.. :D


Be is cseszne ha kötelező lenne..

2023. okt. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%
Sehol sem kötelező.
2023. okt. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Attól (sajnos) nem kell félni, hogy a kormány ezt bevezetné. Ugyan nincs dedikált egyházadó, de ha veszel egy kenyeret a boltban, annak az adótartalma is részben egyházakhoz kerül. Sokkal tisztességesebb lenne, ha mindenki nyilatkozna, hogy milyen egyházhoz tartozik és tőlük vonnának adót az egyház fenntartására. Aki meg nem kér ebből, azt hagyják békén.
2023. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Ausztriában élek itt csak a hívők fizetnek 80 eurot havonta.
2023. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Mi sem fizetünk, de amikor az asszony igénybe akarta venni a katolikus szekta valamilyen szolgáltatását, akkor öt évre visszamenőleg bevasalták, plusz még ugye helyben is kellett jattolni.
2023. okt. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
5-ös vagyok, a lepontozók ugyan árulják már el, hogy miért kötelező. Azokban az országokban, ahol létezik jogszabályilag meghatározott egyházi adó, lehet nyilatkozni arról, hogy nem vagy vallásos, és akkor egyházi adót sem fizetsz.
2023. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem, mivel egyik szektanak se vagyok a tagja
2023. okt. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!