Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Foodtestes ételintolerancia...

Foodtestes ételintolerancia teszttel hogyan lehet adóvisszatérítést igényelni?

Figyelt kérdés

Itt írja, hogy szakorvosnak vagy háziorvosnak kell igazolnia a "betegséget":

[link]


Itt meg van, hogy mire jár adóvisszatérítés:

[link]


Ez a fontos nekem:

K904 - Felszívódási zavar intolerancia miatt, m.n.o.

K908 - Egyéb felszívódási zavar


Feltételezem ebbe mindenféle intolerancia beletartozik, mivel nem részletezi.


Elvégeztem egy Foodtestet.


Voltam először a Duna Medical Centerben gasztroenterológusnál, aki azt mondta hogy ez a Foodtest semmit nem ér, az orvostudomány nem ismeri el.


Majd felhívtam a Synlabot, megtudtam, hogy amúgy a Foodtesttel partnerségben vannak, ők csinálják az ételintolerancia tesztet, amúgy fingjuk sincs az adóvisszatérítésről.


Felhívtam a háziorvost, hogy segítsen, aki mondta, hogy keressek fel egy gasztroenterológust ezzel a teszttel. Mondom neki, hogy most akkor vagy a gasztroenterológus akinél voltam, ő a hülye, hogy nem ismeri el az ételintolerancia tesztet, vagy ez az ételintolerancia teszt egy nagy lehúzás és nem ér semmit. És most ott tartok, hogy lehet másik gasztroenterológushoz fogok menni, aki hátha kiír valamit, de mérges vagyok, hogy a háziorvos se tud semmit.


Tudnátok segíteni? Mi a process?

A foodtesten kijött nekem mindenféle tej, kazein, borsó, tojásfehérje, árpa, gliadin, sörélesztő.

Ezzel a foodtesttel kaphatok adóvisszatérítést?

Kinek mi a tapasztalata?


Ja és esetleg valaki szenved olyan panasszal, hogy vékony testalkat, viszont az alhasa rohadtul meg tud nőni, oda hízik, emellett nehezen izmosodik? Én ezt valamilyen felszívódási zavarnak tudnám be.



nov. 16. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pff. Hát, ha tej laktózt jelent, akkor ahhoz tudtommal kilégzési teszt szükséges. Gluténhoz meg gondolom vagy tükrözés vagy megfelelő vérvétel.
nov. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja azt tudom, gluténra meg laktózra jár, az alap, ott van a kilégzési teszt is. De a K904 és K908-ra hivatkozva vannak egyéb intoleranciák is, és én erre lennék kíváncsi, hogy ez a foodtest/synlabos ételintolerancia teszt ér-e valamit, el lehet-e menni vele gasztroenterológushoz, aki kiállít nekem ez alapján egy igazolást, amit elfogad a NAV?
nov. 17. 09:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Te jó isten! Az csak egy vérvétel, semmilyen szakorvos nem fog egyetlen vérvétel alapján tartós betegnek minősiteni! Max elindulni tudsz vele.
jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!