Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nav tartozás - jogtalanul?

Nav tartozás - jogtalanul?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet, hogy mivel külföldre költöztem, kijelentkeztem az otthoni tb rendszerből nyáron. Erről jött is küldemény az ügyfélkapumra, hogy elfogadták.

Ennek ellenére kapom a fizetési felszólításokat, és hogy dec. x-edikéig rendezzem a több tízezer forintos tartozást.

Járt már valaki így? Telefonon nem érem el őket, mert nincs ügyfélazonosító számom, személyesen pedig nem tudok bemenni hozzájuk, mert csak januárban megyek haza.



nov. 29. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Ügyfélazonosító nélkül is lehet, ma beszéltem velük, nekem sincs.

1-es menüpont talán és onnan tovább, de mondja is

nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, így próbáltam, és én csak az adóazonosítómat pötyögtem be, de nem engedett tovább az ügyfélazonosító nélkül :/
nov. 29. 11:49
 3/8 anonim ***** válasza:

1819


1-es gomb, általános tájékoztatás


Ott lehet érdeklődni, lehet hogy teljesen konkrétumot nem fognak mondani a te nevedre vonatkozóan, de általánosan segítenek.


Egy kérdést megér, aztán majd januárban bemész.

nov. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. E106 vagy S041-es formanyomtatvany kell nekik, amit a kulfoldi biztosito allit ki. Ha ez megvan leallnak a csesztetessel. En epp most vagyok abban az idoszakban hogy szeretnenek rajtam 3 kilot behajtani, mert 6 ev utan eszukbe jutott hogy miert nem fizetek otthon TB-t. Persze en voltam a hulye, mert nem jelentettem be a dolgot. Egy kalvaria ezt elintezni plane utolagosan. Sok. Sikert
nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Érdekes, hogy párommal ugyanazokat a nyomtatványokat töltöttük ki, és küldtük be nekik, de őt nem csesztetik :D

Uhh az kemény, remélem mielőbb sikerül elintézned.

nov. 29. 17:42
 6/8 anonim ***** válasza:

"kijelentkeztem az otthoni tb rendszerből nyáron."


Kinél jelentkeztél ki? Ugyanis 2020. július 01-je óta ez a NEAK feladata, a NAV-nak sok köze nincs hozzá, ő csak nyilvántartja a járuléktartozást, és adott esetben behajtja azt, valamint levelezget vele kapcsolatban az adózóval.


A külföldi biztosítás fennállásának bejelentésére a NEU.70 nyomtatvány lett kitalálva. NEAK-hoz kell benyújtani a biztosítás keletkezését követő 15 napon belül.


Továbbá, nem lehet azt, hogy más időszakra vonatkozik a járulékfizetési kötelezettséged, mint amire te gondolsz?


"Érdekes, hogy párommal ugyanazokat a nyomtatványokat töltöttük ki, és küldtük be nekik, de őt nem csesztetik "

Nem lehet, hogy teljesen más a története, mint a tied? Nem az azonos nyomtatványra gondolok, hanem az előzményeire?

dec. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Természetesen igen, a NEU 70-et küldtem be a megfelelő helyre.

Mint mondtam, kaptam is visszaigazolást az ügyfélkapumra, hogy elfogadták.

És nem vonatkozhat másra, mert semmiféle tartozásom nincs feléjük.

dec. 1. 09:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek ellenére kapom a fizetési felszólításokat, és hogy dec. x-edikéig rendezzem a több tízezer forintos tartozást."


Ha valóban bejelentetted a külföldi biztosításod a NEAK-nál, akkor náluk lesz a hiba, ha a NAV fizetési felszólításokat küldözget. Ugyanis a NEAK írja elő a járulékot, nem a NAV. A NAV nem tud ezzel mit kezdeni, a NEAK-nál kell intézkedned, ajtót csapkodni.


Persze az sincs kizárva, hogy rendszerhiba miatt adódott a dolog, mert ebben az országban nem igen működnek a dolgok normálisan mostanában.

dec. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!