Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számvitelbe hogy jönne ki a...

Számvitelbe hogy jönne ki a mérleg egyezőség?

Figyelt kérdés

Számvitelből nem vagyok a legokosabb:(( és az eredményszámlák összesennél van

840 000 Ft eltérés. Valaki esetleg tudna segíteni hogy milyen összeget vagy gazdasági eseményt írjak még hozzá hogy egyenlő legyen a két oldal? (Az eszköz/forrás/ráfordítás/bevétel tartozik forgalma nagyobb 840 000 Ft-ttal) Előre is köszönöm a segítséget.



dec. 1. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Ne keverj össze mindent is.


Első lépés, rakd össze az eredménykimutatást.(fogj egy nagy Tbetűt, ő a 493 adózott eredmény elszámolása), minden általad ismert(könyvelt) 5öst írj sorban a a T oldalára, kivéve az 581 és 582est, utána minden 86ost a Toldalra, most a 91-96os tételeket írd a Koldalra, ha van 58asod, egyenlegét vezess fel, és húzz egy vonalat, számolj most egy T és K forgalmat, és egy T-K egyenleget, ez az üzemi eredményed, alá jöhetnek Toldalra a 87esek, és K oldalra 97es, húzz egy vonalat, T-K egyenleg csak az új tételekre, ez a pü eredményed, a kettő összege az adózás előtti eredményed, ha számoltál TAOt, azt írd a Toldalra, folytpill

dec. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én még számviteli alapokat veszem, ilyeneket nem csináltunk. Csak kaptunk egy fokonyvi kivonatot, hogy írjuk fel a tartozik és követel egyenlegeket az általunk létrehozott gazdasági eseményekből.
dec. 1. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Folyt, az adózás előtti eredményed mínusz a TAO, és megvan az adózott eredményes, ez az összeg megy be a mérlegbe.


Kövi, új nagy T, 492 záró mérleg számla, és rendre 11esek bruttó-ÉCs a T, immat, és így ezzel a módszerrel a többi 1es, összegzed, megkapod a befektetett eszközeiket, minden kettes bruttó-korrekciók Toldalra, szummájuk a készletek, 31-36 hasonlóan, ott ha van olyan párod ahol előírás mínusz kifizetés negatív, azt Koldalra kell felvezetned(mérleg átsorolás és a jegyzett, de sem itt van, és bármi ami Kegyenleges), szummájuk követelések, 37ép, 38 pénzeszközök Toldal, ha összeadod őket, megvan a forgó eszközök összesened 39 Aktív elhatárols, és szumm összes eszköz.

K oldalra sorban vezess fel a JT, ET, LT, ÉT, TT, Jtde(ez mínusz), 493asod, szummájuk a saját töke, céltartalékot, kövi 44esek hosszú kötelezettség, 45-47 de, 466,467,468 összevezeted a 468ra, ha 468T akkor eszköz, másik oldal, K akkor helyén van, és ebben a kupacban, bármi ami párban mozog összevontan Tegyenleg az eszköz, ami K egyenleg az forrás. Ezek szummája pedig a rövid kötelezettségek, 48 PIE, és ha jól csináltad, a Szumma a forrás összesen az egyezik az eszközzel.


Erre a kérdésre ennyi infóhoz, egy mankótntudok csak adni. Már ha stabil a gazd események elszámolások, és csak tényleg kimaradt valami

dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na ezt most nem értem!?🤔 Ti írtok gazdasági eseményeket, és töltök fel gazdasági eseménnyel egy főkönyvet, ami alapján összeáll a mérleg, vagy van megadott adat.
dec. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekünk kell megírni a gazdasági eseményeket, szóval biztosan az eseményekkel van a baj hogy nem jött ki az egyezőség. Csak egyszerűen olyan hülye vagyok hogy nem értem hogy nőhet csak a követel egyenleg, vagy hogy hozzam úgy ki hogy egyenlő legyen a két oldal.
dec. 1. 17:18
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Figyu, fotozd be, és akár privátban is küld el a linkjét a képnek
dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!