Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magán személy vagyok, Például...

Marsu kérdése:

Magán személy vagyok, Például eladok egy biciklit 30.000 ft-ért, nem vagyok számlaképes, a vevő félóra múlva visszajön, vagy azonnal előkapja a apeh igazolványát és megbüntet? azt hallottam, hogy 300.000 forintig nem kell számlát, nyugtát adnom??

Figyelt kérdés

dec. 27. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

600 az a 300. Ez arra vonatkozik, ha a megunt ingóságaidat el akarod passzolni. Használt bicikli, ruhák, bútorok, stb.

Onnantól, ha ezt te üzletszerűen csinálod, az első pillanattól kezdve adót kell fizetned.

A NAV egyébként nem így dolgozik, hogy fél óra múlva visszajönnek. Ha gáz van, ott helyben büntetnek.

dec. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a saját dolgaidat évi 600 ezerig eladhatod, nem kell se számla, se nyugta, semmi. 2 bicikli is belefér, de ha rendszeresen heti tizenötöt hirdetsz meg, az már gyanús lehet, hogy nem mind a saját megunt bringád.
dec. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Magán személy vagyok"

Akkor logikus, hogy nem vagy számlaképes, mivel magánszemély vagy.


"....a vevő félóra múlva visszajön, vagy azonnal előkapja a apeh igazolványát és megbüntet?"

A vevő fél óra múlva visszajöhet bármi miatt, és megbeszélitek, hogy mi a gondja. A NAV pedig a gyakorlatban nem így végzi az ellenőrzéseket. Egyébként is mit ellenőrizne rajtad, ha magánszemélyként alapból nem vagy számlaképes? Ezzel még a NAV is tisztában van. :)


"azt hallottam, hogy 300.000 forintig nem kell számlát, nyugtát adnom??"

Magánszemély egyébként sem tud számlát, nyugtát adni, pont azért nem, mert magánszemély. Ez teljesen független az összeg nagyságától. Ha eladom az autómat 3 millióért, arról sem tudok számlát, nyugtát adni, hiszen magánszemély vagyok. De adásvételi szerződést tudok írni róla (és szükséges is a tulajdonjog átíráshoz).


Évi 600 ezer forint BEVÉTELIG nem kell SZJA-val sem foglalkoznod, ha a saját megunt ingóságaidat értékesíted.

dec. 28. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
dec. 28. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!