Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A családi adókedvezmény...

Poxtsedaysd kérdése:

A családi adókedvezmény igénylésével a munkáltatóm több járulékot kell, hogy fizessen utánam?

Figyelt kérdés
Be vagyok jelentve X összegre, első babánkat várjuk, ezért igényeltem az adókedvezményt. Emiatt nyilván "papíron" nő a bérem, emellett, sajnos "jó" szokás szerint a fizetésemhez, a cafeterián kívül kapok még készpénzt, ami nem adóképes. Én örültem, hogy így kicsivel több pénz marad a zsebemben, de a munkáltatóm szerint ez csak papíron van így, ő levonta ezt az összeget a készpénzből, tehát ugyanott vagyok, csak a nettóm nőtt papíron. Én gondolom rosszul, hogy az állami támogatás miatt neki ez semmiféle többletköltséggel nem jár? Köszönöm
febr. 5. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a munkáltatód remekül behúzta tőled, gyakorlatilag ellopta. Ha ilyen kisstilű a munkáltatód, akkor inkább ne kérd havonta az adókedvezményt, hanem kérd majd vissza a navtól egy összegben.
febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A járulék fizetésnek nincs köze a te adókedvezményedhez.

Aki belemegy az ilyen hivatalos bér + kézbe pénz dologba, viszont számíthat rá, hogy a tulaj ott húzza le, ahol akarja.

febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az adókedvezmény abból az adóból kerülne levonásra, amit a munkáltatónak amúgy is be kellene fizetnie.

Ha eleve nem fizeti vagy nem annyit fizet, akkor lehet ilyen trükközés.

febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Na EZÉRT nem szabadna adócsaló cégnek dolgozni. Tessék szépen lenyelni a békát és egy életre megjegyezni, hogy a szürkefoglalkoztatást nem szabad elfogadni.


Valóban, a cégnek semmilyen plusz költséggel nem jár, ha te adókedvezményt kapsz, mindössze kevesebb pénzt utal a NAV-nak és annyival többet neked. Ezt papíron szépen meg is tette. A boríték viszont nem létezik, azt akármikor elveheti, ahogyan meg is tette.

Ha már ilyen trágya cégnek dolgozol, okosabb lettél volna, ha egy szót sem szólsz és utólag, adóbevalláskor igényled vissza az adókedvezményt.


De leginkább: fel kell mondani itt, keresni egy tisztességes céget, amelyik rendesen bejelent, őket meg felnyomni a NAV-nál.

febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki a munkáltatójával bűntárs adócsalásban, az így járhat.
febr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb, ahogy javasoltak, ne kerd az adokedvezmenyt es egy osszegben ervenyesitsd.
febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, egyszerűbb lenne felmondanom, de évek óta fix hely és rendkívül jól fizet. épület restaurátor vagyok, sok választásom nincs helyben, hacsak nem állok be műszakozni, futárkodni, táblázatot tologatni. a cég könyvelőjével beszéltem meg, ő a havi fizetést javasolta. én most a megoldáson vagyok, utólag tudok váltani az év végi egy összegű kifizetésre? Köszönöm.
febr. 6. 06:50
 8/12 anonim ***** válasza:

"utólag tudok váltani az év végi egy összegű kifizetésre?"

Igen, tudsz, de attól a főnököd nem fogja visszatenni a borítékba, amit elvett.

Mellesleg nem teljesen értem. Ha te ilyen trágya cégnél dolgozol, miért nem a párod igényelte az adókedvezményt?

febr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyszerű a képlet, ő egeszségügyes háromszáz x ezer forint fizetéssel, nekem pedig magasabb a nettóm, és a könyvelőnk tanácsára a magasabb nettós fizetésre kértük a támogatást, tehát az enyémre.
febr. 7. 11:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Jezusom. Egy gyereketek van. Az netto 10k kedvezmeny. Az barkinek a berebol maximalisan kihasznalhato. Meg a kozfoglalkoztatti berbol is, nem hogy egy 450ks bruttobol aminel majdnem 70k az szja levonas..


Azonnal valtsatok a parotokra.

febr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!