Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mérlegképes könyvelőként...

Mérlegképes könyvelőként szeretném felajánlani magánszemélyek részére, hogy megcsinálom SZJA bevallásukat. Kell-e adóznom? Csavar lent....

Figyelt kérdés
A munkadíjat nem kérném el, hanem becsületkassza alapján egy alapítvány támogatását kérném. Tehát, én adnám az időm, tudásom, számítógépem, papírt stb., de a pénzt nem én kapnám. Ilyen esetben keletkezik adózandó jövedelmen? Amit nem is tudnék hogy mennyi. Jelenleg nem könyvelőként dolgozom, de ehhez értek és minden évben segítek a kollégáimnak (ingyen). Holnap felhívom a NAV-ot, de hátha vannak itt "gyakorló" könyvelők/adószakértők.

febr. 20. 18:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Sose bíznám a bevallásom arra, akinek ezt itt meg kell kérdeznie. Mondom kolllégaként.
febr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem te szerzed a bevételt


de, ő szerzi. Az, hogy utána továbbadja egy alapítványnak, más kérdés, de az ellenérték a szolgáltatásért jeleneik meg, amit elvégez.

febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

10-es, te így gondolod, én nem. Megértem, ha valaki fizet egy ilyen szolgáltatásért, azt is ha pénzt kér, de szerintem túlzás, ez van. Van ez az oldal, a másik oldal meg videót készít, vagy facebook csoportot tart fenn ingyen, ami segít a különböző alap helyzetekben mit hogy kell kitölteni. (Tény, hogy ez nyilván egy marketing fogás is.)

Magamnak csinálom évek óta a saját bevallásom korrekcióját és közöm nincs a szakmához, de ha egyszerűbb kérdések merülnek fel, szívesen segítek a kollégáimnak, vagy a barátaimnak is. Az én világomba ez belefér ingyen és bérmentve, ahogy mondjuk cserébe lehet, hogy egy férfi kollégámnak is belefér az a 10 perc az életébe ingyen, hogy lecserélje a kerekeimet (csak hogy a példádnál maradjak). A szakmámban ugyanígy gondolkozom. 5 perc kedvesség és két kérdésre adott korrekt válasz az életemből nem kerül semmibe. Az én világom szerencsére így működik. :) Normál szakember nem ebből fog meggazdagodni. De lehet én mozgok csak kellemesebb körökben, nem tudom.

febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%

Okéoké, nem kell ennyire piedesztára állítani magadat :) Vállalkozós csoportokban én is nagyon gyakran segítek egyszerűbb kérdésekben. De ha valaki besétál az irodába, hogy itt van az ő meg a neje adóbevallása, meg kellene csinálni, mert ő tök süsü hozzá, 4 gyerek után kéne visszaigényelni a családi kedvezményt, de volt még amúgy ingatlan értékesítés meg van még kétféle ep is, akkor miért mondjam azt, hogy ingyen van? A pék sem ad oda csak egy ingyen kiflit mert úgyis sok van neki. Meg amúgy hol a határ? Hány ingyenbevallást kéne megcsinálnia az irodánknak, hogy a te szemedben ne legyen "haszonleső" a cégünk?

Természetesen nem ebből fogunk meggazdagodni. De ahogy írtam is, rengeteg ilyen megkeresés van évről-évre, amivel a kollégáknak elég sok ideje elmegy. Ha csak 100 bevallásnál nézel 5 percet, akkor az már több mint egy egész munkanap. Plusz sokaknak nincs ügyélkapujuk, szóval még nyomtatni is kell. Két példányban. Ez bevallásonként simán 10-15 oldal. Az sincs ingyen. Stb, stb. Mindegy, én nem akarlak meggyőzni, csak a "haszonleső" jelző zavar a leírásodban. Igen, nyilvánvalóan a haszon miatt dolgozunk, pont úgy mint mindenki más. A gumis is haszonlesés miatt számláz a kerékcserémért, a pék is haszonlesés miatt üti be a ptgbe a kiflit, a festő is haszonlesés miatt számlázza ki, ha kijavítja a beázásunk után a festést, sőt még a vizes is haszonlesésből kért el egy tízest mert kicserélte a vécétartályban a tömítést.

Azzal semmi baj nincs, ha valaki megcsinálja magának. Te hajlandó vagy foglalkozni vele, leülsz, utánanézel, megcsinálod, rászánod az idődet. Ezzel semmi gond nincs, én nem állítom azt, hogy kötelező ezt szakemberrel csináltatni. Mert nyilván nem az, viszont van aki nem képes rá, vagy egyszerűen csak nem akar foglalkozni vele, mert egyszerűbb neki leadni a papírokat egy szakembernek. Az, hogy 1-1 kérdésben kisegíted a barátaidat, kollégáidat megint más tészta. Nyilván a barátainknak mi sem számlázzuk ki, ha kérdez valamit, vagy megkérdezi, hogy honnan tud adóigazolást lekérni, stb. Akik videót készítenek meg fb oldalakat tartanak fenn, azt jól látod, hogy ez leginkább marketing. Onnantól jönnek (a gyakran feleslegesen) ráderőltetett fizetős tartalmak és egyebek. Ha segít 10 embernek, abból egyet be tud húzni az ő "csomagjába", akkor már megérte és plusszos neki annak ellenére, hogy a másik kilencnek effektíve ingyen segített. Plusz az oldal követői növekszenek, stb, stb, szóval ott is igazából "haszonlesés" van.

Maradhatsz a kerékcserés példámnál, viszont nem hiszem, hogy a férfi kollégád le tudná cserélni 10 perc alatt a kerekeimet és ki is centírozná őket :)

Abban egyetértünk, hogy 5 perc vagy két kedves szó nem kerül semmibe (szinte). Na de hányszor öt percet vagy hajlandó ingyen dolgozni? Csak mert amúgy épp alvállalkozókat keresünk, szívesen kiszervezünk neked pár dolgot, csak úgy merő jóságból és kedvességből :)

febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon magadra vetted ezt az egy szem egyébként direkt idézőjelbe tett szavamat az eredeti kommentemben. :)

Az, hogy neked hol van a határ a vállalkozásodban, vagy akár magánemberként, azt neked kell tudnod és érezned. Biztosan jól végzed a munkádat és a segítőkészségedben sem kételkedem, nem ismerjük egymást. Nekem a kérdező hozzáállása igazán emberi, igazából csak erre reflektáltam.

Attól, hogy nem értünk egyet, még elfogadhatjuk egymás véleményét, én tisztelettel ezt is teszem.

febr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%

Igen, magamra vettem, mert eléggé negatív töltete van a jelződnek még így is, ráadásul nem is igaz, amit írtál.

Én tudom, hogy hol van a határ a vállalkozásomban és magánemberként is, nem is ezt kérdeztem, ha figyelmesen olvasol.

Sajnálom, hogy a korábban feltett kérdések egyikére sem válaszoltál, úgy lehet lett volna legalább bármi értelme ennek a pár kommentváltásnak.

febr. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A legtöbb kérdésed pont a határokra vonatkozott. Nincs értelme időtfecsérelni arra, hogy leírjam NEKEM hol van a határ akár magánemberként, akár vállalkozóként, mert egyrészt ez mindenkinek máshol van, másrészt süt a kommenetedből a sértettség és egyértelműen látom, hogy nem fogunk egyetérteni, így én lezártam. Mindenki úgy éli az életét és végzi a munkáját, ahogy szeretné. És ezúttal akkor elnézést kérek, amiért "haszonlesőnek" tituláltam bárkit is (bár te is leírtad, hogy végülis mindenki az, aki pénzből él, pláne ha vállalkozó), legközelebb többet gondolkozom valami enyhébb hangzású kijelentésen a sértődések elkerülése érdekében. További kellemes napot kívánok! :)
febr. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

Nem, nem vagyok megsértve. Egyszerűen nem tetszett a jelződ, mert mindenki pénzért dolgozik, azért tanult, küzdött az életben, hogy utána a tudását pénzre váltsa. Ettől még nem lesz senki sem haszonleső, ezért is írtam pár szakmát, akik szintén pénzt kérnek a tudásukért, szolgáltatásukért, termékükért. Gondolom a munkahelyeden te is fizetést kapsz. Ettől még nem leszel haszonleső. Ez egy elég pejoratív jelző, nem volt szerencsés még idézőjelben sem használni erre az esetre.

Nekem lett volna értelme, ha leírod, hogy neked hol vannak a határok. Pont ezért is kérdeztem. Érdekelt volna a te oldalad, de ha nem hát nem, tartsd meg magadnak. Te magad írod, hogy mindenkinek máshol van a határ, így ebből a szempontból nem értem akkor, hogy miért illeted a másik embereket negatív jelzővel emiatt.

Amúgy van pár dolog, amiben egyetértünk. Nyilván nem kell mindenben, ez nem is volt célom. Én tényleg csak a te motivációdat, mércédet akartam volna megismerni.

Amit én írtam, hogy mindenki haszonleső, az akkor nem úgy ment át, ahogy szerettem volna, de mindegy is :)

Köszönöm, hogy elnézést kértél, még ha tudjuk is, hogy ezt nem őszintén írtad, inkább csak le akarod zárni ezt az egészet :D

febr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Teljesen őszintén írtam, mert igen. Lehet valakinek a tyúkszemére taposok nem megfelelően megválasztott szavakkal és éppen azért is került idézőjelbe, mert anélkül lehet erősen hat és nyilván nem megbántani állt szándékomban bárkit is, csak hirtelen nem találtam jobb szót. :) Tudom, hogy hihetetlen, de képes vagyok önkritikát gyakorolni. :D


Ha őszintén érdekel és nem csak a kiforgatás a cél (ahogy itt általában), akkor ha kicsit több időm lesz, szívesen leírom nekem pl. hol vannak ezek a határok, de ezt nyilván a saját szakmámra vetítve tudom megtenni.

febr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ez esetben akkor megkövetem magam és én kérek elnézést. Sajnos ez az oldal egyre többször a legrosszabbat hozza ki az emberekből. Nekem cinikusnak tűnt a bocsánatkérés, de akkor elfogadom és köszönöm :)

És amúgy igen, tényleg érdekelnének a határok. Mert abban a volumenben ahogy fentebb is írtam, egyszerűen nem lehet (és tény, hogy nem is akarom) ingyen csinálni puszta jószándékból.

febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!