Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelő ilyet csinálhat?

Könyvelő ilyet csinálhat?

Figyelt kérdés
Sztori röviden. Ki akarom váltani az egyéni vállalkozást és vidék végett az online könyvelő a legopcionálisabb. Szóval adott egy könyvelő aki meg is csinálná de elkérte az ügyfélkapus adatokat (név+jelszó). Ebből én eshetek pofára vagy mennyire szabad oda adni az ilyet?

febr. 21. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem adod meg, nem tudja megoldani, ugyanis a webes ügysegéd, hiába kérjük évek óta, nem működik meghatalmazással.

Vagy belépsz te otthon és megoldod, vagy megoldjátok valami távoli eléréssel, te belépsz, ő meg molyol utána anydesken, vagy megadod.

febr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ezzel nem tud visszaélni ?
febr. 21. 10:31
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nálam is van, aki megadja első alkalommal. Elindítom, beadom vele az összes meghatalmazást (ert egyszerűbb, ha ő indítja, nem kell jóváhagyogatni), aztán megkérem, hogy módosítsa a jelszavát, ha gondolja (de tény, soha nem használom többet, fel se tűnik, ha nem módosít).


Most őszintén, mit kezdjen vele? Hivatalos ügyek intézésére való, egy könyvelő se fog unalmában ezzel játszani.

febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Én is megadtam a könyvelőmnek az ügyfélkapu adatokat. Azzal be tud lépni a számlákat megnézni és a bevallásokat is be tudja adni. Ha valamit elront, úgyis az ő felelőssége.
febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
4, na ezt nem kellene. Adj neki meghatalmazást, és adja be a daját neve alatt. Hogyan vállal felelősséget? Egy dolog van, mit nem lehet nélküle, az az ügysegéd.
febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös, ezzel az a gond, hogy egyéni vállalkozást indítani, megszűntetni, szüneteltetni stb csak a vállalkozó ügyfélkapuján keresztül lehet, meghatalmazással nem.

Mi távoli eléréssel oldjuk meg, vagy úgy hogy valóban megadja az ügyfél a belépési adatait de a szerződésbe beleírjuk hogy mire használhatjuk. Egyébként minden más meghatalmazással történik. Sajnos nincs normális megoldás rá.

Ha a vállalkozó maga csinálja, általában valamit elront és vagy lehet javítani vagy nem…

febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6, tisztában vagyok vele, írtam én is reggel.

De a 4-es hsz bevallasról, számlákról szól.

febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: jogos, ott a pont! bocsi
febr. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban 4-es! Ezt én sem tenném. Elindítja a vállalkozást, majd változtasd meg a jelszavadat, hogy azon kívül semmit ne tudjon a Te nevedben az ügyfélkapudon keresztül intézni. Csak addig tegye a magáévá az ügyfélkapudat a könyvelő, amíg a vállalkozás indításához mindent elintéz. Utána jelszóváltoztatás és a továbbiakban semmi köze hozzá. Meghatalmazással a saját neve alatt tegyen eleget a veled kapcsolatos kötelezettségeknek.


Ennyi erővel a bankkártyádat is odaadhatnád neki PIN-kóddal együtt, mert miért ne...

febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!