Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kimegyek az USA-ba és...

Ha kimegyek az USA-ba és amazonról rendelek a címemre, akkor azt megadózzák?

Figyelt kérdés
Amazonon tök jó áron találtam dolgokat, jövőhéten megyek New Yorkba, ha a szállásra rendelek az amazonról akkor a kiírt áron kívül kell még fizetni valamit ?

febr. 26. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Kik?
febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, akárki. Mert ha bemegyek a boltba személyesen is a pénztárnál meg az adót rászámolják a cuccokra, nem?
febr. 26. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyílván rá.
febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem tudom, de csak szerintem akkor nem számolják rá, ha az áru rendelési (szállítási) címe szerint elhagyja az országot.
febr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fizetned kell sales tax-ot, ha az eladó NY állami székhellyel rendelkezik. Ezt az Amazon a kosárba helyezés után, közvetlenül a fizetés előtt fogja jelezni.

Ezen kívül ha hazahozod a cuccot, vonatkoznak rá a vámszabályok, de ha nem bontatlanul, hanem saját használatba véve, csomagolás nélkül viszed a cuccot (telefont, laptopot, bármit) akkor nem foglalkoznak vele.

febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!