Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » OTP egészségpénztáram van. Az...

OTP egészségpénztáram van. Az adóvisszatérítés a befizetett összeg 20%-a vagy pedig a befizetett összegből amennyit elköltöttem annak a 20%-a?

Figyelt kérdés

Tehát például ha befizetek az adott évben 100.000 Ft-ot de abból csak 50.000Ft-ot használok fel, akkor a befizetett 100.000Ft után vagy az elköltött 50.000Ft után kérhetem a jóváírást?


Gondolom ezt az adóbevallásban kell majd feltüntetni valahol. Meg jól tudom, hogy a NYESZ után járó 20%-ot kérhetem az egészségpénztár számlára is?



márc. 15. 03:36
 1/2 krwkco ***** válasza:

A befizetett összeg 20%-a.

"az adott évben 100.000 Ft-ot de abból csak 50.000Ft-ot használok fel" akkor a jóváírás 20 ezer.


"Gondolom ezt az adóbevallásban kell majd feltüntetni valahol." A NAV által készített javaslatban benne lesz.


"a NYESZ után járó 20%-ot" csak NYESZ számlára utalják. Ha több is van, akkor választhatsz, hogy melyikre.

márc. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az éves befizetésed után jár az adóvisszatérítés, nem a költés után. Automatikusan benne szokott lenni az adóbevallásban, csak ellenőrizni kell, hogy valóban feltűntették-e.
márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!