Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkáltató tévesen számolta...

Snoopy33 kérdése:

Munkáltató tévesen számolta el nyilatkozatot a családi adókedvezményről, mert nem kértük. Hogyan tudjuk az egy havit visszafizetni?

Figyelt kérdés
Egy összegben kértem 2 gyermekem után az adóbevallásban a családi adókedvezményt, mindig így szoktuk.Viszont most derült ki hogy férjem munkáltatója tavaly januárban tévesen nyilatkozott a családi adókedvezményről így január havit elszámolták neki, de csak a januárit. Viszont én egész évre kértem a visszatérítést az én bevallásomban. Most a NAV oldalán látni is a férjemnél, hogy a Január ki van pipálva mindkét gyermeknél a többi nem, illetve fel van tüntetve a 266.660 ft adóelőleg családi kedvezmény.Ezt hogyan tudom korrigálni a férjem adóbevallásában? Hogy a 40ezer Ft amit januárban megkapott visszafizessük?

márc. 23. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz ha a férjedét békén hagyod és a sajátodat javítod.
márc. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos már beküldtem az én bevallásom, azt hogyan tudom változtatni?
márc. 23. 22:16
 3/14 anonim ***** válasza:
márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

"Jobban jársz ha a férjedét békén hagyod és a sajátodat javítod."


Miért jár jobban?


A férje nem kérte a családi kedvezmény érvényesítését a munkáltatótól. A munkáltató ennek ellenére mégis figyelembe vette.

A férj elkészíti ennek megfelelően a bevallását, ahol végeredményként azt kapja meg, hogy befizetnivalója lesz emiatt.

Ha nem az adózó valótlan nyilatkozata miatt van visszafizetendő adó, akkor nem kell a külön (büntető) 12 %-os mértéket felszámolni utána. Ennyi a történet.


Ezért felesleges a feleség bevallásának módosításával bajlódni. Nincs értelme.


Férj bevallása a családi kedvezményes részt figyelembe véve:

A 33. sorból a 36. sorig értelemszerűen kitölteni a valós adatokkal.

A 37. sorba írjon a férjed nullát (a két jogosultnak járó éves összes kedvezmény összegéből ennyit fog ő érvényesíteni).

Így a 79. sorban kijön az az összeg, amit be kell fizetnie.

A 78-as sorba pedig ne írjon semmit, mert nem az ő hibája, hogy jogtalanul biztosította neki a munkáltatója egy hónapra a kedvezményt.


A 01 pótlapot ugyanúgy töltse ki a gyerekek adataival, jelölve mind a 12 hónapot, mivel jogosult mind a 12 hónapra a kedvezményre még akkor is, ha nem ő veszi igénybe azt.

A 02 pótlapon pedig a közös érvényesítést jelölje, feltüntetve a feleség nevét, adóazonosító jelét és mind a 12 hónapra tekintettel az "egész év" részt X-elje be.


A 33. sor és utána lévő sorok kitöltése előtt kezdje a 01 és 02 pótlap kitöltésével, hogy az éves keretösszeg (33. sor) meg legyen határozva előzetesen hozzá.

márc. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy itt. Én meg automatikusan úgy adtam le az adóbevalláshoz a papírokat a szokásos online könyvelőnek, mint tavaly és meg is kaptuk a gyerekre a visszatérítést, de most jutott eszembe, hogy neki már nem egész évre járt volna, mert hogy egyetemista lett szeptembertől.

Ilyenkor mi történik? Vagy csak akkor veszik észre, ha véletlenül ellenőriznek?

márc. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A 34. és 35. Sorba mit kell írni? Köszönöm
márc. 24. 10:22
 7/14 anonim ***** válasza:

Nos, ezért nem szeretek már ezen az oldalon nyilvánosan segíteni senkinek. Lepontoznak, mint a huzat a hozzá nem értők.


"A 34. és 35. Sorba mit kell írni?"


Most furcsát fogok mondani:

Azt, amit a sor kér beleírni. Ha két ember jogosult a családi kedvezményre (férj, feleség), akkor a két bevallást nem lehet külön kezelni, együtt kell azokat nézni, hiszen egy keretösszegen osztozkodnak ketten.

Nem látom sem az egyik, sem a másik fél M30-as munkáltatói igazolását, ezért így konkrétan erre válaszolni nem tudok. Ha látnám az igazolásokat, számokat tudnék mondani hozzá. De így azt tudom csak mondani, hogy értelemszerűen kell a két sort kitölteni hozzá.

Az eltérést vezettem le, hogy miként kell azokat a sorokat kitölteni hozzá, hogy a végeredmény a jogosulatlanul kapott családi kedvezmény összege legyen, mint visszafizetendő.

márc. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"de most jutott eszembe, hogy neki már nem egész évre járt volna, mert hogy egyetemista lett szeptembertől.


Ilyenkor mi történik? Vagy csak akkor veszik észre, ha véletlenül ellenőriznek?"


Ilyenkor az történik, hogy önellenőrzés keretén belül kell a bevallást módosítani, majd a jogosulatlanul igénybe vett összeget visszafizetni.

Nem szabad arra várni, hogy az adóhivatal vegye észre. Az a rosszabbik eset.

márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

60.000 Ft-nak azért nem olyan óriási a büntetőkamata, szerintem nem több, mint amennyit a könyvelőnek fizetnék egy önellenőrzésért. Félre van téve a pénz, ha jeleznek, akkor befizetem.

De amúgy a konkrét kérdésemre nem válaszoltál.

márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7.200 forint a "büntetőkamata". Ha ez neked nem óriási, annak örülök.


"De amúgy a konkrét kérdésemre nem válaszoltál."


Miért is nem válaszoltam? ÖNELLENŐRZÉS keretén belül kell módosítanod a bevallásodat, ha az 5. válaszoló/kérdező vagy.

Az vagy?

márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!