Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Dec. 28.-án eladtam egy autót...

Dec. 28.-án eladtam egy autót január 16.-án átíratták. Jan.1.-én még az én nevemen volt. Kinek kell fizetni a gépjárműadót ?

Figyelt kérdés
márc. 27. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Neked.
márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Jol tudta a vevod mit csinal, az biztos. Neked kell fizetni, hiszen a te neveden volt. Annak orulj ha ennyivel meguszod.
márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Annak kell fizetni akinek január elsején a nevén volt.
márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Annak kell fizetni, aki TULAJDONOSA volt az autónak január 1-én.


Fogod az adásvételi szerződést és elküldöd az önkormányzatnak.

márc. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Az önkormányzatnak semmi köze a gépjárműadóhoz.
márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Amennyiben az okmányirodában az előírt határidőn belül bemutattad az adásvételi szerződést, akkor már nem neked kell fizetned.
márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Annak kell fizetni aki január elsején a járműnyilvántartásban tulajdonosként vagy üzembentartóként szerepel. Így ha nem íratta át a nevére az eladás után 1-2 nappal akkor te voltál a bejegyzett tulajdonos.
márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha december 28-án eladtad az autót, és az adásvételi szerződés alapján a tulajdonjog hatályba is lépett aznap,akkor a következő év január 01-jén már nem te vagy az autó tulajdonosa.


Az egy másik dolog, hogy bizonyos időn belül be kell ezt jelenteni mind a vevőnek, mind az eladónak az okmányirodában és emiatt a köztes idő miatt a nyilvántartásban még téged találtak meg január 01-jén mint tulajdonos.


NAV-nak jelezni és megküldeni az adásvételi szerződést, hogy annak megfelelően rendezzék a gépjárműadót. Erre szolgál a határozatban megjelölt 15 napos fellebbezési idő. ->


"Ha eddig az időpontig e határozat nem válik véglegessé, mert például fellebbezést nyújtottak be ellene, akkor az adót a véglegessé válásától számított 15 napon belül kell megfizetni.

Ha a gépjármű utáni adókötelezettség változik, akkor erről újabb határozatot fog kapni, melynek véglegessé válásáig az adót a jelen határozatban foglaltak szerinti összegben kell fizetnie."

márc. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!