Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás ha rossz érhet...

Adóbevallás ha rossz érhet valami nagy hátrány?

Figyelt kérdés

2023 évben 1 gyerek után a férjem vette igénybe a családi adókedvezményt január 1-től júniusig. Június 5 kapott utoljára utalást azon a munkahelyen, megszűnt a munkaviszonya. Én júliustól leadtam az én munkahelyemen így az adókedvezmény papírt, július hónapra a munkahelyem elcseszte, nem vették figyelembe, augusztustól decemberig már igen, kaptam havonta. Most jött meg az adóbevallás tervezetem, van visszaigényelhető adóm 30.000 HUF kereken. Ebből 10.000 HUF a kimaradt hónap, 20.000 HUF pedig egyéb (a munkahelyem egy adómentes jövedelmet adóztatott véletlenül) Szóval stimmelne is minden, de mikor rámegyek az enyémnél a beadásra kiírja ezt a rendszer mint FIGYELMEZTETÉS: A kedvezményezett eltartottra más is vett igénybe 2023 évben családi adókedvezményt, így együttes igénylésük meghaladja a jogszabályban előírt keretet.



Ez hogy lehet? A férjem január-június vette igénybe, én meg július-decemberben. Hogy haladhatja meg?

Most ilyenkor mi van, adjam be és kész?


NAV-ot telefonon esélytelen elérni valami ügyfélkód nélkül, bejárkálni meg semmi kedvem emiatt most...

Mi van ha beadom visszafizetik nekem ezt a 30.000 (ami amúgy járna, nem valami kamu többletről van szó) és utólag kitalálják, hogy valami nem klappolt mégsem? A munkahelyem bérszámfejtője leellenőrizte teljesen ma minden adatot, azt mondta rendben vagyunk így, ennyi jár vissza.



Igazából gondolom nagy hátrány nem érhet nem, filléres pár 10 ezres tételről van szó ha esetleg vissza is fizettetnek valamit egyszer nem?


márc. 28. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet a párod is igenybe vette veled párhuzamosan a családi adokedvezmenyt.
márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem vette, nem volt neki hol, júniusban megszűnt a munkahelye, utána 3 hónapig álláskeresési járadékot kapott, ott nem adta le hogy kérné, utána meg feketén dolgozott, idén január végén lett csak bejelentett munkája.
márc. 28. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Az adóbevallásában esetleg.
márc. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben börtön érhet.
márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Börtön ilyenért nem jár.


"Lehet a párod is igenybe vette veled párhuzamosan a családi adokedvezmenyt."

A válaszoló nem év közbenre gondolt, hanem az év végi adóbevallásban.

Át kéne nézni mindkettőtök bevallását, mert nem hiszem, hogy véletlenül figyelmeztetett erre a rendszer. Bár nem tudom, hogy honnan tudná a másik fél bevallásának adatait.

Ha más nem is, de valami logikai csavar lehet benne.

márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!