Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyugdíjas adószámos magánszemé...

Nyugdíjas adószámos magánszemélyként kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni?

Figyelt kérdés
És átalányadózó nyugdíjasként?

ápr. 3. 14:59
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
10 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell.
ápr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is így tudom, mégis kaptam egy értesítést, hogy hátralékom van, az üzenetemre viszont a NAV nem válaszol.
ápr. 3. 15:09
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Hogy hátralékod van, az nyugdíjazás előttről is lehet. Nyugdíj vagy nyugdíjszerű ellátást kapsz, ez sem mindegy...
ápr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pont addig fizettem az egészségügyi szolg. járulékot, amíg be nem töltöttem a 65. évet. Még aznapra is fizettem. Rendes nyugdíjat kapok. Annyi hátralékot állapítottak meg, ami a 65. életév utáni összeg lenne még abban a hónapban.
ápr. 3. 15:29
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
MEg kellene nézni, nem lehet, hogy nem attól a naptól állapították meg a nyugdíjadat, amikor betöltötted a kort?
ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Epapirt írni, csatold hozzá a nyugdíjhatározatod és kérd a folyószámlád felülvizsgálatát.
ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Attól a naptól állapították meg, amikortól kértem, a 65. születésnapom utáni naptól.
ápr. 3. 15:44
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 Jó, ezt fogom tenni, de azért furcsa, hogy nekem kell bizonygatnom, meg felülvizsgálatot kérnem. Már mindent leírtam az oldalukon jól beazonosíthatóan a kapcsolat menüpontnál, és semmit nem reagáltak.
ápr. 3. 15:48
 9/12 A kérdező kommentje:
Annak, aki úgy szavazott, hogy fizetnem kell, üzenem, hogy rosszul tudja. Sikerült telefonálnom a NAV-nak, ahol megmondták, hogy nem kell fizetnem.
ápr. 3. 19:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi szolgáltatási járulék az adott hónapot követő hó 12-én esedékes. Tehát ha mondjuk a 65. életéved betöltötted 2024. február 03-án, akkor 2024. január havi járulékod 2024. február 12-én esedékes, míg a a 2024. február havi (2 napra eső) járulékod 2024. március 12-én esedékes.


Nem lehet, hogy ez vezetett meg és valójában nem írtak elő a 65. életéved betöltése utáni időszakra járulékot?

ápr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!