Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egészségügyi hozzájárulás VS...

Egészségügyi hozzájárulás VS tb? Most hogy van ez?

Figyelt kérdés

Valaki ki tud segíteni? Kicsit zavaros.

Én úgy tudtam, ha munkaviszonyom van (és rendes a cég) akkor megvan a bejelentés, és fizetik a TB-t. Bármikor mehetek orvoshoz, hurrá.


Most munkanélküli vagyok, de elmentem munkanélkülire. Megkérdeztem, ez bennefoglalja az egészségügyet? Mondták igen. Megnéztem itt: [link] írja is a kezdeti dátumot, végdátum nélkül, hurrá.


Most meg azt hallom, hogy "egészségügyi hozzájárulást" kell fizetnem. 45 nap után, X forintokat. Most azt nem fedezi ez a TB? És ez utóbbit hogy nézzem meg online?


febr. 5. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha es amig kapsz allaskeresesi jaradekot, akkor nem kell egeszsegugyi hozzajarulast fizetned.
febr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Hiába fizeti a tb-t rendesen utánad a cég, ha kilépsz és nincs új munkahelyed, akkor a kilépés után 45 napig van biztosításod. Ha álláskeresésin vagy akkor nem kell fizetned.
febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mindig 45 napig van passzív időszak! Az csak egy maximum nap. Annyi ideig nem kell fizetni egészségügyi szolgáltatási járulékot, ahány napig a megszünt munkaviszony fennállt. Ha ez 8 nap volt csak, akkor utána 8 napig nem kell fizetni járulékot!


Amíg kapsz álláskeresési járadékot, nem kell fizetned semmiféle plusz közterhet az államnak. Ha nem kapnál, akkor kellene.

febr. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!