Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem fizetett tb tartozásnál,ha...

Nem fizetett tb tartozásnál,ha most befizettem 1 havit,akkor onnantól megint érvényes lesz a tb számom?

Figyelt kérdés
6 havival vagyok elmaradva ,vagyis 7 a múlthavival és ma az e havit fizzettem be.

ápr. 4. 18:51
 1/9 Scream85 ***** válasza:
30%
99%, hogy majd csak onnantól, ha a teljes elmaradó összeget letörlesztetted.
ápr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

És ha kérvényezem a részletfizetést,akkor is?

ápr. 4. 19:07
 3/9 Scream85 ***** válasza:
43%

Akkor is.

Ez nem úgy megy ha tartozásod van, hogy kifizetsz egy havi elmaradást és akkor újra egy hónapig van TB-d...

ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem ,úgy hallottam hogy akkor újra érvényes ha elkezdem fizetni .

Hívtam a Nav-ot egész nap,de nem vették fel a talafont.

ápr. 4. 19:14
 5/9 Scream85 ***** válasza:
0%
Próbálkozz holnap is...majd ők megmondják a biztosat.
ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
A talafont nem is tudják felvenni, csak a telefont. Ha nem veszik fel, esetleg bemehetnél az ügyfélszolgálatra, vagy ha messze van, és van Ügyfélkapud, ott is írhatsz nekik.
ápr. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha már piros TAJ-számos vagy, akkor a teljes tartozás maradéktalan kifizetését követő napon lesz újból zöld a TAJ-számod.


Ha fizetési kedvezményt kérsz a tartozás rendezésére és rábólintanak, akkor a helyt adó határozat jogerőre emelkedése napjától nem lesz lejárt esedékességű tartozásod, tehát amíg a részletet a határozatban foglaltaknak megfelelően fizeted, addig zöld lesz a TAJ-számod.


"vagyis 7 a múlthavival és ma az e havit fizzettem be."

Nem e havit fizettél be, mert mindig a legkorábban esedékes tartozásra kell elszámolni a befizetést jogszabály szerint. Tehát ha fizetsz, akkor mindig a legkorábban lejárt tartozást egyenlíted ki vele.


Arra figyelj, hogy ha részletfizetést engedélyez az adóhatóság, a részletfizetés alatt előíródó adott havi egészségügyi szolgáltatási járulékot is rendezned kell mellette, egyébként a gond nem oldódik meg!


Rászorultság alapján kérvényezheted a járási hivatalnál, hogy mentesítsenek a fenti járulék fizetése alól. Ezt maximum 1 évre biztosíhatják. Ha megállapítják a rászorultságodat és mentesítenek a járulék fizetése alól, arról értesítik a NEAK-ot (ő írja elő és törli a járulékokat) és onnantól kezdve nem halmozódik tovább a hátralékod. De csak onnantól kezdve, az előtte előíródott kötelezettségeket valamilyen formában rendezni kell!


Üdv: NAV

ápr. 5. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,köszönöm.
ápr. 5. 06:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Ha segítség kell, nyugodtan jelezd, akár privátban is!
ápr. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!