Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit lehet tenni akkor ha nem...

Mit lehet tenni akkor ha nem kaptam meg az SZJA-mat?

Figyelt kérdés

Tavaly január óta dolgozok a jelenlegi munkahelyemen (Kocsmában pultosként), a főnök csakis készpénzben hajlandó fizetni és megegyeztünk abban, hogy a 25 év alattiaknak járó SZJA-mat majd egy összegben tudom visszaigényelni a NAV-tól a következő évben.

Múlt hónapban mikor megkaptam az adóbevallási tervezetet észrevettem, hogy kb 200 000Ft-al kevesebb a leadózott SZJA-m mint kellene lennie. Visszanéztem a bérpapírokat és észrevettem, hogy májusig (akkor sikerült nagy nehezen kitöltetni vele a nyilatkozatot arról, hogy egy összegben kérem az SZJA-mat év végén és arról volt szó, hogy az előző hónapokból is meg fogom kapni) az SZJA-mat nem fizették be mint adó viszont én sem kaptam meg csak papír formában.

Lényegében eltűnt 4 havi SZJA-m, mivel nem lett leadózva, én nem kaptam meg, a főnököm pedig azt állítja, hogy nála sincs és nem tudja hova tűnhetett a pénz ezért nem is fogja megadni de mivel tőle kapom a fizetésem (amibe beletartozik az szja-m is) akkor nála kell lennie mivel nekem nem adta oda és nem is adózta le.

Tudom én vagyok a hülye amiért nem olvastam át a bérpapírokat és nem vettem észre időben, már nagyon bánom de mostmár sajnos ez van.

Mivel papír formában megkaptam ezért hivatalosan szerintem nem tudok tenni semmit az ügyben de nem akarom annyiban sem hagyni így fogalmam sincs mit tudnék tenni.

Rajtam kívül még legalább 3 alkalmazottja van aki hasonlóan járt és van akinek pedig az egész évre járó SZJA-ja hiányzik.

Ebben az esetben mit lehet tenni ha egyáltalán lehet bármit is?



ápr. 17. 16:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10es, mint ahogy írtam már én is tudom, hogy át kellett volna néznem így sokra nem megyek ezzel a tanáccsal...

Nem azért csinálta mert "láttak rajtam" bármit is hanem azért mert a főnökömnél ez az átbaszás egy bevált módszer mint ahogy írtam ezt több kollégámnál is megcsinálta. Mindenkit megpróbál átbaszni ahogy csak tud amíg fel nem tűnik az illetőnek és nem teszi szóvá.

ápr. 19. 16:07
 12/17 anonim ***** válasza:

"így sokra nem megyek ezzel a tanáccsal..."


Dehogynem. A jövőre nézve...

ápr. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

12es, nem te okostojás mivel kifejtettem, hogy már én is tudom hogy meg kellett volna néznem, így pontosan mivel is vagyok előrébb azzal, hogy leírja valaki ugyanezt?

Látom szövegértés nem megy...

Végig kéne olvasni mindent és értelmezni is mielött okoskodsz.

ápr. 25. 13:35
 14/17 anonim ***** válasza:

"Látom szövegértés nem megy..."


Én meg azt látom, hogy te is az orbán-féle betegségben szenvedsz.

Nem, hogy megköszönnéd, hogy tanácsokkal stb. segítenek, hanem még kötekedsz. Most ez a legújabb trend.


Oldd meg a gondod, ahogy akarod, teszek rá...

ápr. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14es,ez nem segítség volt hanem felesleges okoskodás aminek semmi köze nem volt a kérdésemhez és a problémámhoz így sehogy nem lettem előrébb vele és semmivel nem segítet ezért nem értem miért is kéne hálálkodnom miatta.

Én csak tényként kiemeltem, hogy ez a tanács egyáltalán nem segített (és meg is indololtam, hogy miért) és te vagy az aki még mindig kötekedik emiatt ahelyett, hogy elfogadnád és felfognád.

Mivel hisztizésen kívül nem tudsz semmi hasznosat hozzá fűzni a "gondomhoz" így mindenki jobban is jár ha "teszel rá".

ápr. 26. 15:55
 16/17 anonim ***** válasza:

"Az előbb leírtakat felejtsd el, ha szürke foglalkoztatás keretén belül kapod a béred. Ilyenkor a munkáltató tulajdonképpen úgy vág át anyagilag, ahogy akar. Jogilag nem tudod rajta behajtani, mivel nem tudod igazolni hivatalosan, hogy tartozik neked bármilyen bérrel, juttatással. Ilyesmivel még a munkaügyi ellenőrök sem tudnak mit kezdeni. Sőt! Ha kiderül, hogy tudomással bírtál arról, hogy nem teljesen hivatalosan kapod a fizetésed, még téged is elővesznek, mert ráutaló magatartással beleegyeztél."


Ezen kívül még milyen megoldást vársz te szerencsétlen? Így jártál hülye gyerek...

ápr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
16os, ki mondta, hogy várok bármilyen más megoldást te gyökér? Ez egy több mint 2 hete kiírt kérdés, mi a f*sznak foglalkozol még mindig vele meg írkálsz te nyomorult?
ápr. 30. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!