Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény visszaig...

Scream85 kérdése:

Családi adókedvezmény visszaigénylés ügyfélkapun? (Lent kifejtve)

Figyelt kérdés

Tavaly született a kislányunk, a családi adókedvezményt csak a születése utántól igényeltük havi szinten.

Viszont az adóbevallásban ugye tudjuk majd utólag igényelni a terhesség 91.napja és a szülés napja közötti időintervallumra visszamenőleg.

Olyan személy segítségét kérném, aki már szintén csinálta így, illetve tudja mi a teendő, és lépésről lépésre le tudja írni nekem :)

Addig oké hogy majd a Nav megküldi ügyfélkapun az adóbevallás tervezetet. Na és ugye ezt kéne nekem módosítani, a megfelelő helyre a megfelelő összeget beírni,majd visszaküldeni.

- Hogy tudom módosítani a tervezetet? (Lementem pl Word-be, beírom amiket kell, rámentek és küldöm vissza?)

- Honnan tudom hogy milyen összeget és pontosan hova kell beírnom?

- Ott ügyfélkapun keresztül pontosan hogy tudom visszaküldeni? Vagy úgy is jó ha módosítás után kinyomtatom és postán küldöm vissza?


Sorry a kérdésekért, de nem igazán vágom ezt a témát :)

Szóval aki tudja pontosan hogy mit hogyan kell ilyenkor, vagy szintén csinált már így módosítást annak nagyon megköszönném ha leírná viszonylag részletesen hogy mi a teendő.


Hálás köszönet előre is :)


2019. jan. 17. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Munkanélküli lettem, álláskeresésinél megfeledkeztem a gyerek utáni adókedvezményről. 4 hónap volt, miután elfogadták a bevallásom, önellenőrzést kellett csinálni. A kormányablaknál mindent elintéztek, csak a szükséges papírokat kellett vinnem.
2019. jan. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy jártas az ANYK rendszer használatában, akkor nem igen tudja ezt itt leírni Neked senki. Ha jártas lennél benne, akkor sem egyszerű.


Én tavaly próbáltam beírni a családi kedvezményt a tervezetbe, de annyira agyonbonyolított (magyarul: nem felhasználóbarát) az egész NAV-os rendszer, hogy inkább feladtam. Kitöltöttem egy papír alapú bevallást, aztán feladtam. Kézzel töltve kb. 30 perc volt, a tervezetbe belevarázsolni úgy, hogy még nem is sikerült pedig kb. 1 órámba telt. Nem voltam hajlandó többet szánni rá, pedig mindenféle segítség "felugrált" közben. :)


Ha nagyon nem jutsz előre, akkor privátban elkészítem a bevallásod, csak ne az utolsó napokban akarj élni a lehetőséggel, mert én májusban már nem vagyok hajlandó bevallásokkal bíbelődni. :)

2019. jan. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!