Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idővel később kell...

Mennyi idővel később kell megkapnom a papírjaimat és béremet felmondás esetén?

Figyelt kérdés
2 hét felmondási időm volt közös megegyezéssel. A két hét holnap jár le. Ma közölték hogy a papírjaimat holnap nem fogom megkapni mert nem jött az illető akinek alá kell írnia. (ez egy területi képviselő) majd közölték hogy a béremet is csak a többiekkel 8. án kapom meg, mert a hónap lezárult és a bérszámfejtők a többiekével csinálják meg. Na most én hétfőn reggel 8 kor már kezdek az új munkahelyemen de akkor még nem lesz aláírva a felmondásom, a béremet nem kapom meg. Ez szabályos? Mit tegyek? A főnök mondta hogy legyek korrekt, én ezt betartottam de állítólag elmaradt óra szám miatt egész héten 10-12 óráznom kell mikor jó lett volna hogy bemenjek plusz egy napot azt mondták hogy nem mivel akkor jönnek egy pihenőnappal de ma közölték hogy be kell mennem holnap. Amit én nem vagyok hajlandó megtenni... a két pihenő nap nekem jár...
2017. szept. 29. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

A felmondást aláírták? Vagy csak a kilépő papírokat érted alatta? Végül is tök mindegy, mert jövő hétfővel úgysem ott leszel már bejelentve.

Az elmaradt órákra rákérdeztem volna a pénzügyeseknél (bár mondjuk én jóval előtte felkerestem volna őket). Lehet hogy szopatnak. Pihenőnapoknak is megvannak a szabályai, lásd MT.

2017. szept. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Mt szerint utolsó munkanapodtól számilca 5 munkanapjuk van a pénzed ès a papírjaid átadására vagyis 6-án legkésőbb mindent meg kell kapj
2017. szept. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Én ezzel már nem indítanék vitát, bírd ki, hogy nem járnak el szabályosan.


Csak jelzem: Nem kell bemenned a papírokért, bérért, mert ha már nem állsz ott jogviszonyban, a munkáltató köteles az általa ismert címedre kipostázni! Ha készpénzes volt a bérfizetés, akkor azt is!

2017. szept. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az utolsó munkában töltött naptól számítva 5 munkanapon belül meg kell hogy kapjad a fizetést is,meg a papírjaidat is. ( az ilyen cafeterias dolgok ugy vannak,hogy elméletileg el kell utalják - ha jár -de ugye azt a cafeteriás cégtől függ mikor írják jóvá a számládon.. )
2017. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!