Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás után mikor kell...

Felmondás után mikor kell megkapnom a papírjaim?

Figyelt kérdés
7.-én szóban felmondtam a főnökömnél szóban. Azt mondta megírja majd a papírokat,de azóta se kaptam meg. Május 2.-án megyek az új munkahelyemre

ápr. 18. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
felmondäs mindig iräsos formäban törtenik... mert a szo elszäll...
ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"7.-én szóban felmondtam a főnökömnél szóban"


Szóval magyarra fordítva nem mondtál fel. Majd ha írásban megteszed a valódi felmondást utána visszatérhetsz a kérdésre.

ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Aktív Szál ***** válasza:

Odáig rendben van, hogy először szóban jelezted a főnöknek a felmondási szándékodat, de a felmondásnak mindig írásban is meg kell történnie. Ez lehet akár email is, nem muszáj papír, viszont a felmondásod onnantól érvényes, amikor a főnök átvette az írásos felmondást. És utána kezd ketyegni a felmondási időd, ami alapesetben 30 nap, hacsak a szerződésedben más nincs.

Namost ha 30 napos a felmondási időd és már nem vagy próbaidőn, akkor bizony már akkor is elkéstél volna, ha rendesen írásban felmondasz 7.-én, hiszen május 2.-ig mindössze 25 nap telik el, így nem tudnád kitölteni a 30 nap felmondást, mielőtt az új helyen kezdesz.

ápr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Hivatalos tertivevenyes levelben kuldd el a ceg szekhelyenek cimere . Tehat aki alairta a munkaszerzodesed,azzal allsz jogi kapcsolatban. Ha ceg akkor a cegnek.

Arra mar nem tud mit csinalni.

ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5 munkanapon belül.
ápr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"7.-én szóban felmondtam a főnökömnél szóban."


Ez jogilag nem felmondás, mert az írásban kell megtenni. MINDIG!

A felmondás akkor közölt, ha az írásban a másik félnek átadták. A felmondás közlését követő napon indul el a felmondási idő. Pontosan ezek miatt a szabályok miatt nem árt, ha tudod igazolni, hogy mikor mondtál fel. Ezért kell két egyező példányban megírni a felmondásodat, és a nálad maradó példányon dátummal átvetetni a munkáltatóval.



"Azt mondta megírja majd a papírokat,de azóta se kaptam meg."


A felmondást te írod meg, és adod át írásban a munkáltatónak. Nem a munkáltató írja meg. A munkáltató nem fog kiadni leszámolási papírokat úgy, hogy hivatalosan nem tudja egy jogvita esetén igazolni, hogy valóban felmondtál (nincs tőled felmondási irat). Hülye lenne, ha megtenné.

Maximum abban bízhatsz, hogy betartja az ígéretét a munkáltatód, és helyetted megírja visszamenőleg a felmondásod és annak megfelelően valóban megszüntetni a munkaviszonyodat. De ha nem teszi, akkor mit csinálsz?


"Május 2.-án megyek az új munkahelyemre"


Menni mehetsz, mégcsak az előző munkahelyről sem kell hozzá semmiféle papír. Valójában azt kellene tudni igazolnod az új munkáltató felé, hogy bérből kötelező letiltásod nincs. De ha írásban nyilatkozol erről, akkor őt jogilag nem tudják elővenni, ha mégis van.

Másik gond, hogy ha munkavégzési kötelezettséged fennáll az előző helyen, akkor hogyan fogsz munkát végezni ugyanazon a napon a másik helyen is?

ápr. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!