Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi járulékot fizetne...

Mennyi járulékot fizetne utánam a munkaadóm?

Figyelt kérdés

Tisztelt válaszolók,a következő lenne a kérdésem:

-Megtudnák-e mondani nekem,hogy 2011-ben,mennyi járulékot kellene fizetnie a munkaadómnak utánam az állam fele ha bejelentene netto:

-100.000 Ft-os havi fizetésre

-120.000 Ft-os havi fizetésre?


Köszönöm a válaszokat!


2010. dec. 24. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
2010. dec. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

21:42 vagyok ismét...

Szavaidból az derül ki, hogy nem vagy bejelentve.

Csak jelzem, hogy ez azt jelenti, hogy nincs nyugdíjbiztosításod (nem fogják beszámolni szolgálati időnek), nincs betegbiztosításod,és ha az APEH megtalál, akkor nem csak a munkáltatód fog fizetni mint a köles, hanem te is.

2010. dec. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ami a nyugdíjat illeti, szerintem mindenki láthatja akinek szeme van, hogy az már nekünk úgyse lesz.

Most még a jelenlegi rendszert próbálják úgy-ahogy foltozgatni a magánnyugdíjpénztárak lenyúlásával.

Abból a mostani nyugdíjasoknak most még ki tudják fizetni a pénzüket, később meg...? Hát, az már nem az ő bajuk.

Látni kell, hogy évről évre csökken az ország népessége, és a magyar lakosság száma (=aktív dolgozók, akiknek a járulékaiból fizetik a mindenkori nyugdíjakat), a cigányok aránya meg egyre nő, de ezeknek hány százaléka dolgozik, fizet járulékot?

A jövő az, hacsak nem sikerül valami embertelen módon megváltoztatni a jelenlegi tendenciát, hogy 20 év múlva nyugdíj se lesz. El fogják venni, mint a szocpolt, meg a többi állami támogatást, aztán mindenki úgy él meg, ahogy tud. Majd hoznak egy törvényt, mint most a magánnyugdíjpénztárakról, hogy ezentúl nem fizetünk nyugdíjat, aztán annyi. Lehet reklamálni majd. Erre mondta nagyapám, hogy járni jár, csak éppen nem jut!


Szerintem mindenki úgy jár jól, ha addigra, mire odaér, nem a nyugdíjból akar megélni, hanem addig felhalmozni annyit amennyit tud. Külföldi bankszámlán, lehetőleg valutában, vagy akár a párna alatt eldugva...

2010. dec. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A 100000 Ft-os nettó bér egy 141-142000 Ft-os bruttó bérnek felel meg. A munkaadó költsége a bruttó bér 27,5 %-a, amiből 24 % nyugdijjárulék, 3 % egészségbiztosítás és 1,5 % szakképzési hozzájárulás. Ez összesen a te 100000 Ft-os fizetéseddel együtt kb. 180 eFt-ra jön ki.


120000 nettónál ez kb. 170000 Ft bruttó és a munkáltató költsége a te nettóddal együtt kb. 220-225eFt körüli lenne.


A plusz költség első esetben kb. 80eFt, a második esetben kb. 100eFt.

2010. dec. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A harmadiknak van igaza.Szerinted itt lesz nyugdij 20 év múlva?Ha igen akkor is valamilyen "kegypénz"egységes összegben.Egészségbiztositás??Ha egy kezelésre nem viszel magaddal pénzt(érted mire gondolok?)fizethetsz te TB-ét.Akkor meg nem mindegy?Hány ember életében munkahely közelében sem volt még,és mégis ellátják.Kifizetik?Soha az életben.
2010. dec. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A TB az azért gázosabb, mert 2007 óta köteles lejelenteni az orvos (illetve a gépe), ha nincs TB-d, és akkor az APEH behajtja visszamenőleg (persze max. 5 évre, annyi az elévülési idő).

Ellátást persze kapsz ekkor is, de szopó tud lenni egy 200k-s apeh számla, mikor muszáj valamiért elmenned a dokihoz. Bár részletfizetést lehet tőlük is kérni.

2010. dec. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszolók!


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat,mindenkit hasznosnak értékeltem.

Közben kibővíteném a leírásomat,tehát a következőről lenne szó:


-2 hónapja egyéni vállalkozó vagyok,tehát mindent fizetek magam után stb. de közben szoktam dolgozni egy ismerősömnek,aki szintén vállalkozó,de nem vagyok bejelentve nála.

A következőre gondoltam:

-Ő bejelentene engem,havi netto 100-120.000 Ft-os fizetésre,kereken 6 hónapig,én pedig addig a vállalkozást másodállásban csinálnám,tehát az én járulékaim csökkennek,hiszen az ismerősöm,akinél bevagyok jelentve ő fizeti.

Miért szeretném ha 120.000-re jelentene be? Mert szeretnék személyi hitelt felvenni a 6. hónap után,fejleszteni a vállalkozásom és újra főállásban vállalkozó lennék.

Tehát kifizetném neki az a plusszt ami a 120.000 Ft-os fizetés megadása esetén járulékként neki kellene fizetnie.

Jól gondolom,hogy pl x netto ami 200.000 Ft bruttora jön ki,az után 200.000*0.27=54.000 Ft-ot kellene fizetnie?


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

2010. dec. 25. 12:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bruttó 180ezernek a nettója 124024.

A foglalkoztató összes költsége 231300 forint, ebből jön le a te nettód, a maradék 107276 forint az amit a bérből levonandó és bér után fizetendő adók és járulékok címén el kell utalnia havonta az APEHnak.

2010. dec. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos azért kevés az 54000 Ft, ami valóban csak a munkáltató része, mert amit a bruttó fizetésedből le kell vonni és át kell utalni az APEH-nak, azt is oda kell adnod neki. Ezért van igaza az előző válaszolónak. A 36 órát elérő munka melletti (kiegészítő tevékenységet folytató) vállalkozónak nem kell járulékot fizetni. Jövedelemadót viszont igen.
2010. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!