Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi és milyen járulékokat...

Mennyi és milyen járulékokat kell fizetnie havonta annak a vállalkozónak aki 6 vagy 8 órás főállás mellett vállalkozó?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A vállalkozónak van könyvelője, aki ezt megmondja, persze tudom pénzért. Lepontozhatsz ezért.


Egyébként pedig 8 órás főállás mellett a ténylegesen kivett összeg után (ha akarja van, ha akarja nincs) ki kell számolni, hogy melyik éri meg.


Hat órás munkaviszony esetén sajnos a vállalkozó "főállású" tehát legalább a minimálbér után járulékol. A minimálbér január 01-től 78 000 forint. Ennek durván az 50-60% az amit be kel lfizetni a költségvetésnek. Egyébiránt még itt is két döntés van: ténylegesen ki is veszi a teljes összeget, akkor szja-t is fizet, vagy nem veszi ki a teljeset, akkor csak járulék van, és részarányos szja, vagy nem vesz kis semmit, és csak a járulékok maradnak.... (ekkor is van egy kis szja a felbruttósítás miatt)

2011. jan. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogy milyen összeget lehet kivenni.

Most szeretnénk kiváltani a vállalkozóit (1812-es tevékenységre)Csak nem tudjuk eldönteni,hogy ki váltsa ki.A tesóm 6 órában dolgozik.A párom 8-ban,de bármikor megszünhet a munkahelye.Most emiatt hezitálunk.Valóban jobb lenne egy könyvelő tanácsát kérni,de gondoltam hátha itt is akad. :)Azért köszönöm a választ!

2011. jan. 15. 19:01
 3/3 anonim ***** válasza:
A 1812-es tevékenységről - rajtatok kívül - a kutya nem tudja mit takar. Az előttem szólót kiegészítve: amennyiben a végzett tevékenység szakképzéshez kötött, a kötelező minimálbér 94000.- Ft/hó. Másrészt, ha a férjednek most még megvan a 8 órás m.viszonya, akkor az ő nevén indítanám a vállalkozást, úgy ahogy az előttem szóló írta. Ha mégis megszűnik a m.visz., lehet a vállalkozást szüneteltetni max. 5 évre. Attól kezdve havi 5100.-Ft-ot kell fizetni az eü. alapellátásért, és sorbaállhat munkanélküliért stb. Persze, ha a munkahelyen nagyon mozgolódnak a létszám-leépítéssel, tehát viszonylag rövid időn belül bekövetkezhet, akkor a váll.ig. kiváltásával várni kell. A m.visz. megszűnése után elmegy munkanélkülire és vagy kiközvetítik másik munkáltatóhoz, vagy a MÜK támogatással /vagyis ingyen/ elvégezhet egy másik szakmát adó tanfolyamot is. Egy idő után pedig kérhet u.n. vállalkozóvá-válási támogatást, és csak akkor kiváltani. Rengeteg variáció van. Első nekifutásban sztem ennyi elég. Ne hamarkodjátok el a váll.ig-et, mert attól kezdve az apeh turkál a pénztárcátokban.
2011. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!