Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó vagyok...

Egyéni vállalkozó vagyok főállás mellett. Tavaly semmilyen tevékenységet nem folytattam. Pontosan milyen bevallásokat és nyilatkozatokat kell most leadnom, hogy ne kapjak büntetést?

Figyelt kérdés
Tavaly valami nyenyi miatt akartak megbüntetni, illetve az önkormányzat felé is kellett valami nullás nyilatkozatot leadnom, ennek a büntetése 20k-mba került. Viszont mindkét helyen azt mondták, hogy 2010-re már másképpen lesz. :(
2011. febr. 8. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:

ha nem küldél ny-es bevallást tavaly év elején akkor jó nagy szószban vagy, mert büntethető státiszba kerültél.

minden hónapra nullásan le kellett adni a 1058, 1008, bevallásokat ha nem nyiliztél. 2010-re már nincs nyenyi, ah önkormányzathoz ipa bevallást kell beadni határidő : 05 31

mostanában esedékes a 1053-as bevallás, 02 25-re, és a 1001-es bevallás 02 25-re

ha áfás is vagy, akkor az attól függ

2011-re mégadhatsz le nyilit 1158 és 1108 tekintetében...

Ha nulla a bevételed miért nem szüneteltetsz? akkor nincs ilyen gond...

2011. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

662201 azaz Biztosítási ügynöki, brókeri tevékenység.


Amikor csináltam, akkor sem kellett havonta semmit sem beadnom. Az éves xx53-as adóbevallásomon töltöttem ki a mellékleteket és nem volt semmilyen gondom, csak az egyéb hivatalokba nem tudtam, hogy miket kell leadni. A nyenyi ezek szerint tényleg megszűnt, és csak az önkormányzathoz kell iparűzési adóról nyilatkoznom, ami az én esetemben bármennyi is a bevételem mindig nulla forint volt.

Mi ez a NY-es cucc, amit le kellene (kellett volna) adnom? Illetve idén kell leadnom 2011-re?

2011. febr. 9. 10:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Már meg ne haragudj... De FÜGGETLEN a tevékenységedtől kellenek az előbb említett bevallások, de lelked rajta.... VAn hogy csak évek mulva derül ki, akkor már jobban lehet birságolni is... No comment... Gyakorló könyvelőként irtam amit irtam először is
2011. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!