Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell e adóbevallást csinálnom?

Kell e adóbevallást csinálnom?

Figyelt kérdés

Nyáron vállaltam munkát. Ezzel a naponta bejelentős módszerrel. 4-6 órákban voltam bejelentve és nemis minden nap, vagyis minimális összeget kerestem papír szerint.

Így is kell bevallást készíttetnem?

Egyébként még iskolába járok, nem tudom ez számít e valammit

Köszönöm a segítséget.


2011. jan. 21. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha vontak le belőle adóelőleget, meg nyugdíjjárulékot akkor igen kell. Ha jól tudom. Én mikor gyesen voltam és vontak belőle nyugdíjjárulékot tehát központilag tudtak róla le kellett jelentenem, tehát he ez is ilyen, akkor kell.
2011. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak én erről semmi papírt nem kaptam, így hogy tudják a bevallást megcsinálni?
2011. jan. 21. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha egyszerűsített foglalkoztatás keretei között dolgoztál, akkor bevallást akkor kell csinálnod, ha meghaladta a jövedelmed a 840000 Ft-ot.


Igazolást kellett, hogy kapjál arról, hogy mennyi volt a jövedelmed ebből.

2011. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Adóbevallást mindig kell csinálni csak az említett összeg alatt nem adózol!
2011. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

pedig én semmit nem kaptam

ugyanis sokkal többet is dolgoztam, heti 4-5 nap 12-15 órákat.

és csak kézhez kaptam a fizetésem és ennyi

2011. jan. 21. 12:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűsített foglalkoztatás keretei között dolgoztál?

Ha nem tudod, kérdezd meg a foglalkoztatódat. Ha jól tudom, egy naptári hónapban max.15 napot lehet dolgozni ilyen keretek között.


Ha egyszerűsített foglakoztatás keretei között dolgoztál:

[link]


Olvasd el 30-31 oldalon található információkat. Az egyszerűsített foglakoztatásról szól.

Döntsd el, melyik vonatkozik rád. Nem mindegy ugyanis, hogy mikor dolgoztál, aug.1 előtt, vagy azután.


Az én értelmezésemben:

Ha aug.1 előtt dolgoztál, és idénymunkát végeztél, akkor 840ezer Ft alatt nem kell bevallást csinálnod (12.35nek üzenem, hogy feketén-fehéren le van írva ez). De van egy kitétel, ha alkalmi munkavállalásból származik a jövedelem, akkor teljes egészében be kell vallani.


Aug.1. után nem tesz megkülönböztetést idénymunka vagy alkalmi munkavállalás között. Ha 840ezer alatt van a jövedelem, akkor nem kell bevallani.


Ami az igazolás kérdést illeti, nem tudom milyen jellegű igazolást kell kapni ilyen esetben, de valami papírt kellene szerintem, hogy tudd mennyi a jövedelmed.

A kérdésedben azt írod: "papír szerint". Ez mire vonatkozik?

2011. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az nem számít, hogy iskolába jársz.

A munkáltatódtól kérjél egy igazolást, hogy mennyit fizettek ki neked, és hány napot dolgoztál.

Nem kell adóbevallást csinálnod, mert az alkalmi foglalkoztatásos bevételed nem érte el az évi 840ezer forintot és más adóköteles jövedelmed nem volt. Ezt megnézheted a adóbevallás kitöltő program útmutatójában.

Nem kell bevallást készíteni:

Ha az Ön alkalmi munkavállalói könyvvel történő foglalkoztatásból

származó 2010. január 1-től 2010. március 31-éig terjedő időszakra

megszerzett jövedelme nem érte el a 882 000 forintot, és/vagy az

egyszerűsített foglalkoztatásról szóló 2009. évi CLII. törvény szerinti

foglalkoztatásból származó 2010. április 1-től július 31-ig terjedő

időszakra háztartási munkából, valamint az idénymunkából megszerzett

jövedelme nem érte el a 840 000 forintot és nem külföldi állampolgár,

és/vagy az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló 2010. évi LXXV. törvény

szerinti foglalkoztatásból származó 2010. augusztus 1-től december 31-ig

megszerzett jövedelme nem érte el a 840 000 forintot és nem külföldi

állampolgár;

[link]

2011. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!