Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adóbevallást csinálnom?

Kell adóbevallást csinálnom?

Figyelt kérdés

Diákszövetkezetnél dolgoztam a 2009-es évben egy hónapot. A bérem 20000 Ft alatt van. Az apeh nem küldött semmi levelet, nem tudom, mit kell tennem. Elvileg a 0953Ny nevű nyomtatványt kéne kitöltenem, ahogy néztem.Tudna valaki segíteni?

Köszönöm.


2010. febr. 11. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
A diákszövetkezettől milyen igazolást kaptál a kifizetésről?
2010. febr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
09M30 és 09M30A. Gondolom, ezt kérdezi.
2010. febr. 13. 13:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Adóköteles járandóság címén van feltüntetve? Ha igen, akkor kell bevallást csinálni. Az APEH honlapjáról le lehet tölteni, május 20-ig kell beküldeni.

De akkor ha kaptál az iskoládtól pl. ösztöndíjat, akkor azt is szerepeltetni kell az adóbevíllásban, mint adóterhet nem viselő járandóságot. Erről az iskola küld kifizetői igazolást (már meg kellett küldenie)

Az APEH csak annak küld az adózáshoz papírt, aki az előző évben adóbevallást nyújtott be.

2010. febr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!