Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A szellemi szabadfoglalkozás...

A szellemi szabadfoglalkozás még létező fogalom? Tudtok róla valamit?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, nem, ezt annak idején arra találták ki, hogy legyen mit írni az igazolványodba, és ne legyél KMK-s. Belegondolva semmi értelme, hiszen ma az államot csak az érdekli, hogy minden adót és járulékot befizessél, vagy befizessen a munkáltatód. Az, hogy mit csinálsz, és minek nevezed, amit csinálsz, nem érdekli őket.
2011. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most is létező fogalom, de most már csak a szerzői jogdíj alá tartozó tevékenységek számítanak bele.
2011. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi az a szellemi szabadfoglalkozás? Ezek a művészlelkek? Festő-író-zeneszerző...? Ki volt írva társkeresőn, hogy egyik csaj sz.sz.foglalkozású. Rákérdeztem, hogy mi a szakmája, és a válasz az volt, pszichológus. Milyen ilyen szakmák vannak még?
2011. jan. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Művészek, programfejlesztők, írók, stb. választhatják a szabadfoglalkozást. Mint már írták, azok a tevékenységek, ahol JOGDÍJ kifizetés történik.
2011. jan. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár elkeserített a dolog. Akkor nem maradt más, csak az egyéni vállalkozó?
2011. jan. 27. 11:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy frászt... Szellemi szabados nem jár együtt jogdijfizetéssel...
2011. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem az APEH ügyfélszolgálattal, hogy az adózó magánszemély vagy valami ilyesmi kategóriát ajánlották.
2011. jan. 27. 13:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Akkor mi a különbség az adózó magánszemély és a szellemi szabadfoglalkozású között?

Az elsőbe több minden beletartozik esetleg?

Adózás szempontjából van különbség?

Úgy tudom csak adót kell fizetni, de Tb-t nem, ez igaz?

2013. ápr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olyan állat nincs, hogy nem fizetsz TB-t.
2013. ápr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nav.gov.hu/nav/archiv/adoinfo/szja/szesza_m.html
2015. dec. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!