Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki segítsen nekem a...

Valaki segítsen nekem a 1053NY jelű lap kitöltésében! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Letöltöttem mindent progit az APEH honlapról de nem boldogulok vele.AbevJava Starttal nyitom meg a nyomtatványkitöltőt majd Adatok menüpont/Új nyomtatvány, a sablonból beillesztgetek mindent és az írja ki amikor a megnyitásra kattintok, hogy: "A sablonhoz nincs szervezet paraméter állomány! APEH szervezet." A táblázat ebbe a részébe az van beírva, hogy: APEH. Mit szúrtam el?
2011. febr. 4. 17:06
1 2
 1/19 anonim válasza:
Egyenlőre még csak a programot töltötted le. De le kel töltened a nyomtatványt is. Az apeh.hu-n rámész a nyomtatványokra, kikeresed a 1053NY sz.bizonylatot és letöltöd. Utána a megnyitod a progidat akkor már benne lesz a 1053NY bevallás.
2011. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kössz a választ de feladtam!
2011. febr. 10. 21:26
 3/19 anonim válasza:
100%
Nem tudom aktuális e még, de hátha valaki erre jár és hasznát veszi. Szóval ugyanezt a problémát nekem megoldotta, hogy bezártam az ÁNYK programot és újraindítottam majd úgy nyitottam meg a nyomtatványt.
2011. jún. 20. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
Ha valakinek esetleg még aktuális ez a probléma, segíthet, ha frissíti a keretprogramot (ha nem a legfrissebb verziót használja)
2012. febr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 DAnita87 válasza:

Nem tudom, hogy valaki figyeli-e még ezt az oldalt, de hátha.


Nekem ugyanez a problémán. Az egyéni vállalkozás bejelentéséhez szerettem volna letölteni a nyomtatványt.

Letöltöttem az okmányiroda honlapjáról, meg akartam nyitni a keretprogrammal, de kiírta a hibaüzenetet: "A sablonhoz nincs szervezet paraméter állomány - JH08GYORI szervezet".


Aztán rátaláltam erre a kérdésre... :) Bezártam a programot, újraindítottam, úgy próbáltam, de semmi, ugyanazt a hibaüzenetet kapom.

Töröltem a gépemről az egész programot, és letöltöttem újra, hogy hátha így majd sikerül, de NEM!!!

Most mit lehet csinálni?

2013. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Nekem működik a #3 által leírt módszer. Kösssssz!
2014. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Papp Balázs Zoltán válasza:
Sziasztok. Nekem is hasonlót írt ki új OEP-es nyomtatvány letöltése és telepítése után, és a program újraindítása megoldotta a hibát.
2015. febr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 grrrgo válasza:

Nekem is OEP-es nyomtatványnál jött elő a hibaüzenet.

Nálam tudni kell, hogy új windows telepítés után jött elő. Tehát a régi gépről átmásoltam az üres sablon nyomtatványokat (.tem.enyk) (ált.C:\Program Files\abevjava\nyomtatvanyok\) a helye. Majd a kitöltött adatokat is visszamásoltam (.frm.enyk) (ált.C:\Doc&Sett\Usernév\abevjava\mentesek\) Ezek után történt, hogy új OEP-es nyomtatvány megnyitásánál kiírta a "A sablonhoz nincs szervezet paraméter állomány!" De pl. NAV-ost már engedte azaz szervezet függő a hibaüzenet. Én úgy oldottam meg, hogy "NYOMTATVÁNY MEGNYITÁSA" menüpontnál kijelöltem egy már kitöltött OEP-es nyomtatvány-t, ekkor kiírta, hogy "A kívánt nyomtatványhoz nem találtunk megfelelő sablont. Megpróbáljuk letölteni az internetről?" Ekkor igen-t kell nyomni és ekkor felülírja az üres formanyomtatvány adatait. Ezután ha az új nyomtatvány-ra nyomunk akkor már megfogja az összes OEP-es nyomtatványt is nyitni. (Valószínű valami konfigurációs fájlt felülír az ÁNYK-s rendszerben) Megj. De pl. a BLVEX kezdetűt már nem tudtam elindítani mert az újbóli letöltésnél kiírta, hogy ez a szervezet jelenleg nem publikál bizonyos verziószámú nyomtatványt. Remélem tudtam segíteni valakinek!

2015. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 grrrgo válasza:
Itt üzenem a gyakorikérdések üzemeltetőinek, hogy ha nem kötnék regisztrációhoz a válaszküldést, hanem pl. csak CAPTCHA védelem lenne akkor lehet hogy többen segítenének a másikon. (Tudniillik az ember nem csak a saját számítógépén szokott problémát megoldani. Úgyhogy tényleg nagy segítőszándék kell ahhoz, hogy az ember ne csak megtalálja a megoldást, de a sajátját is közkincsé tegye.)
2015. aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 grrrgo válasza:

Még egy kicsit belemerültem a témába:

Nos van egy olyan elérés hogy "C:\Program Files\abevjava\eroforrasok" És itt ilyen fájloknak kell leniük mint pl. "APEHResources_v2.0.jar" azaz SzervezetnévResources vx.x.jar Ha ezek nincsenek meg akkor írja ki az ÁNYK hogy "A sablonhoz nincs szervezet paraméter állomány! X szervezet." Ha van mentésed akkor abból visszaállíthatod, vagy ha nincs akkor ahogy már leírtam az előbb: Nyomtatvány megnyitáskor letölti az adott .enyk-t és a szervezeti erőforrást is legenerálja ha nem lenne meg a fájl.

2015. aug. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!