Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás kitöltésében...

Adóbevallás kitöltésében segítene valaki? 2 sorral bizonytalan vagyok.

Figyelt kérdés

2010-ben Tgyást, Gyedet családi pótlékot kaptam. A munkáltató kiállította a 10M30-as nyomtatványt, melyben a munkaviszonyból származó bérjövedelem alapja: 1150855, jövedelem D oszlopában: 1461586.

Kérdéseim:

-Az alapot is fel kell tüntetni bevallásnál, vagy csak a D oszlopban lévő jövedelem összeget?

-Bevallás 30. sora


2011. febr. 25. 22:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja a bevallás 30. sorában tavaly az adójóváírást kellett feltüntetni. Most mennyit írjak ha nekem 157870 az adóelőleg, az adójóváírás 90600.
2011. febr. 25. 23:18
 2/5 A kérdező kommentje:
27.sorban tavaly a számított adót kellett beírni. Ezt most hogyan tudom kiszámolni?
2011. febr. 25. 23:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felhívnám az APEH kékszámát, a honlapjukon megtalálod. Adóbevallásokkal kapcsolatos kérdések 1-es almenü, ha jól emlékszem. Nagyon segítőkészek, csak a telefonközpontjuk vacak, alig hallottam az ügyintézőt, ki kellett hangosítanom a telefont.
2011. febr. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A NAV honlapjáról (www.apeh.hu) letöltöd az ÁNYK keretprogramot, aztán a 1053-as nyomtatványt és a kitöltési útmutatóját.

Az M30ason mindennél ott van, hogy a bevalláson hanyas sorban kell szerepeltetned.

Ez alapján kitöltöd a 1053-ast.

Az alapot (is) be kell írnod. Ez alapján a program kiszámolja a D oszlopba kerülő összeget. (a*1,27=d)

Az, hogy tavaly mi melyik sorban volt, idén nem számít, nem ugyanaz a sorszámozás.

Az adójóváírásnál a jóváírásra jogosító hónapok számát kell beírnod, a program kiszámolja, hogy mennyi adójóváírásra vagy jogosult.

A levont adóelőleget beírod a megfelelő sorba (a D oldalon, ha jól emlékszem)

Kiszámolja, hogy fizetendő, vagy visszaigényelhető adód van.

Ha visszaigényelhető, be"x"eled a főoldalon, hogy az egész összeget visszakéred és beírod a címet, hogy hova kéred.

Leellenőrizted a programmal a nyomtatványt (felső sorban kis pipa), ha van hiba benne kiírja, rákattintasz, javítod.

Ha nincs benne hiba, kinyomtatod, beküldöd; vagy ha van ügyfélkapud, azon keresztül közvetlenül is beküldheted.

2011. febr. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A számított adó érdekelne.

A program nekem nem indul. Abev javát telepítettem, aztán az aktív súgó java webstartot. De az asztalon lévő inkonnal nem is indul, így be sem tudom tölteni aztán a nyomtatványt.

2011. febr. 26. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!