Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki segítsen nekem a...

Valaki segítsen nekem a 1053NY jelű lap kitöltésében! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Letöltöttem mindent progit az APEH honlapról de nem boldogulok vele.AbevJava Starttal nyitom meg a nyomtatványkitöltőt majd Adatok menüpont/Új nyomtatvány, a sablonból beillesztgetek mindent és az írja ki amikor a megnyitásra kattintok, hogy: "A sablonhoz nincs szervezet paraméter állomány! APEH szervezet." A táblázat ebbe a részébe az van beírva, hogy: APEH. Mit szúrtam el?
2011. febr. 4. 17:06
1 2
 11/19 anonim válasza:
csatlakozom azokhoz, akiknek a #3 válasz segített
2015. dec. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
#3 -as válaszoló köszönöm szépen, így 2018-ban is a Te válaszod segített :)
2018. jún. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Charles dArtagnan válasza:

Ugyanebbe a problémába futottam bele 2019.03.30. -án, a OEP_oep_egt nyomtatvány megnyitásakor.

Az én megoldásom a következő volt: A letöltött nyomtatványt NEM közvetlenül telepítettem, hanem előbb bemásoltam a C:\Users\Public\abevjava\nyomtatvanyok

mappába, majd elindítottam az ÁNYK nyomtatványkitöltő programot és a Szerviz/Telepítés menűponttal telepítettem a nyomtatványt. Így nem jelent meg a hiba.

Sok sikert!

Egy mindenkiért, mindenki egyért!

2019. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
2020. októberben is a 3. válasz segített: bezártam az ÁNYK-t és újraindítottam.
2020. okt. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Monitorkalibráció válasza:

Nekem egyik válasz sem segített, végül a NAV rendszerinformatikusaihoz fordultam segítségül.


Azt a tájékoztatást kaptam, hogy amennyiben a telepített JAVA-hoz tartozó „JDK fejlesztői környezet" a 13.0.2.-es verziónál frissebbek, úgy ez a hibaüzenet fog megjelenni.


Előszőr le kell törölni a nem megfelelő fejlesztői környezetet ami MAC-en (esetemben) nem a legkönyebb de nem is lehetetlen, ebben a következő videó segített nekem (Terminal-lal): [link]


A megfelelő, 13-as JDK innen letölthető: [link]


Ez a videó pedig segít helyesen telepíteni: [link]

2021. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
15. Válasz a biztos megoldás. Töröltem a JDK-mat és azonnal eltűnt a hibaüzenet, újra se kellett indítani a programot. Csak azt nem értem, hogy akkor aki véletlenül Java fejlesztő, és fent van a legújabb JDK, az folyamatosan törölheti azt, ha szeretné használni az ÁNYK-t? Ez így minimum érdekes...
2021. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

A 15. számú megoldás valóban működik, de Macen és Linuxon biztosan nem kell hozzá semmit letörölni, sem telepíteni. A megfelelő 13.0.1 verzió innen letölthető: [link]


Ki kell exportálni az egészet, és a /bin/ mappában lévő fájlokat futtathatóvá tenni (chmod +x). Innentől úgy futtatható bármelyik abevjavához tartozó jar fájl, hogy

`java -jar abevjava.jar`


Ahol a java arra a java fájlra mutat, amit az elején letöltöttünk, az abevjava.jar pedig az, amit éppen futtatni szeretnénk.


Elméletileg Windowson is hasonlóan működik a dolog, csak ott a java.exe fájlra kell mutatni, viszont ott nem próbáltam.

2021. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 kerdezzoo12 válasza:

Amennyiben ezt a hibaüzenetet kapja valaki, akkor windows esetén az alábbiakkal próbálkozhat:

ÁNYK keretprogram legújabb verziójának letöltése és telepítése, ezzel frissíted a programot.

Utána belépsz és valószínűleg működni fog.

ÁNYK Keretprogram verziók: [link]

2023. márc. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Ez a hiba akkor jelenik - legalábbis nálam így volt - amikor egy letöltött nyomtatványnál csak a nyomtatványok mappából az .enyk állományt másoltam át a C:\user\public\abevjava\nyomtatvanyok mappába.


Megoldás:


A letöltött nyomtatvány application mappájának a teljes tartalmát át kell másolni a C:\user\public\abevjava mappába.


Legalábbis nálam így volt. Utána az ÁNYK-ban elindult az Új nyomtatvány.

2023. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!