Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hozzáértő könyvelő segítségét...

Hozzáértő könyvelő segítségét szeretném kérni.1053-as?

Figyelt kérdés

2010-ben megszűnt a munkaviszonyom ápr.végével és lett egy új novemberben.A novemberivel semmi bajom az egyértelmű,de az év eleji nem.Megkaptam az adatlapom, de most mikor készítem a bevallást elakadtam.

1. a munkaviszonyból származó rendszeres bérjöv. d oszlopban x összeg.

2.a munkaviszonyból származó nem rendszeres x összeg

20.az 1-6 sorokban megjelenő adóalap 27%-os kiegészítése

21.Az összevont adóalap 27%-os kiegészítése 11-15.sor figyelmen kívül hagyásával.

Ezekben a sorokban van összeg máshol nincs.Illetve adójóváírás és levont adóelőleg.

Az első 3 összeget hova írjam be a 1053-on?Kell velük valamit számolni?

Remélem érthető a kérdésem. :)

Előre is köszönöm


2011. febr. 9. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:
A két munkahelyről származó 1-2. sorokat össze kell adni. A 20-21. sort nem kell beírni, azokat az ÁNYK program kiszámolja neked. Az adójóváírásnál a jogosultsági hónapokat szintén össze kell adni (elvileg 6 lesz), az adójóváírás összegét is automatikusan kiszámolja neked a program. A levont adóelőleget szintén neked kell összeadni és beírni a megfelelő sorba.
2011. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Én is így gondoltam.
2011. febr. 9. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!