Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelő segítene? Jár....

Könyvelő segítene? Jár. Költség halasztás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már 1 éve vállalkozó vagyok, de máris elcsúsztam 3 havi járulékkal. nagyon nem megy most a szekér, de nem adhatom fel, idő mire beindul. a lényeg, hogy elfogytak a tartalékaim, adósságot meg nem szeretnék halmozni. valaki el tudná nekem magyarázni, hogy mi pontosan a járulékos költésg fizetésének halasztása, és hogy milyen gyakran engedik ezt tényleg? melyik nyomtatvány szükséges? azt olvastam egy másik kérdésben, hogy lehet akár 18 hónap, ez nekem nagyon jó lenne :( utána hogyan kell törleszteni? köszönöm!


20L


2011. szept. 20. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! A könyvelőd pontosan tudja... Hozzá fordulj légyszives, neki fizetsz nem nekünk. És nem csak a nyomtatvány kell hanem a hozzá csatolt kimutatás is. A könyvelőd segít benne.
2011. szept. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az nem járulékos költség amire gondolsz, hanem a bért/kifizetést terhelő járulékok (és ha van jövedelem kivét, akkor SzJA előleg)

Kérhetsz elengedést, halasztást, részletfizetést.

Az, hogy engedélyezik-e és milyen gyakran, sok mindentől függ: mennyi tartozásod van, látnak-e rá esélyt, hogy rendezd a tartozásod, folyik-e ellened valamilyen adóhatósági eljárás, és az is befolyásolja, hogy milyen ügyintézőhöz kerül az ügyed.

Az apeh.hu-n fenn van a nyomtatvány amit ki kell tölteni a kérelemhez és van hozzá részletes tájékoztató is: [link]

Azt töltsd le, olvasd át alaposan, és utána tedd fel a felmerülő kérdéseid.

2011. szept. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
rendben! köszi! csak elég fura teremtés..
2011. szept. 21. 09:20
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi második! :)
2011. szept. 21. 09:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Tekintettel arra, hogy nem magánszemély, hanem vállalkozó vagy, az előző hozzászóló által írt nyomtatványokra be kell vésni a vállalkozás eddigi adatait (bevétel, költség stb.) tehát mindenképp a kell hozzá a könyvelőd. Ha te magad kezded el kitölteni és nem egyeznek az adatok azzal, amit ő korábban beküldött, csak bajon lesz belőle.

Keresd meg a könyvelődet és ő majd megcsinálja.

Az eljárási illetékről is kérj csekket, vagy írjon átutalási megbízást, anélkül a NAV a kisujját sem fogja mozdítani, amíg nem látja, hogy a pénz beérkezett.

2011. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!