Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehetne kijátszani a...

Hogyan lehetne kijátszani a volt házastársat, hogy ne kapja meg a lakáscélú kölcsön adó-visszatérítésének a felét?

Figyelt kérdés
A volt házastárs a tavalyi évben munkanélküli volt, én fizettem a törlesztőt, most pedig követeli a visszatérítendő összeg felét! Köteles vagyok neki odaadni, és ha nem akkor nekem származhat e valamilyen problémám?
2009. febr. 11. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Holnap menjel be egy konyveloirodaba, esetleg a cegednel kerdezzel meg egy konyvelot! O tudni fogja.
2009. febr. 12. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
41%

Szia!


Alapesetben a szerződő fél jogosult igénybe venni az adókedvezményt.

Utána az adóstárs.


De csak az egyikük!


.. mivel nem vagytok már házasok nem jogosult a visszaigényelhető adóra.

2009. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha beperel (mivel olyan jóindulatú mint egy rákos daganat) akkor van-e esélye megnyerni a pert és ha igen akkor milyen költségek hárulhatnak pluszban rám?
2009. febr. 14. 08:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Az adókedvezmény a Te keresetedből levont SZJA-ból jár neked vissza, ha Te vagy a szerződő fél. Ha Ő munkanélküli volt akkor sem igényelhetne vissza semmit az Ő maradt az adótárs, és Te nem igényelhetnél vissza levont SZJA hiányában. Ha nincsen tartási, gyerektartási stb kötelezettséged a volt házastársad felé, semmi esélye hogy valamilyen módon kaphasson belőle. Ha valami fizetési kötelezettséged van feléje aminek a nettó kereset az alapja, akkor lehet hogy van keresnivalója. Bakosné
2009. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat! Van kötelezettségem, mégpedig gyermektartási díj fizetése ami a fizetésem 20%-a. Ő a 2008-as évben az év első pár hónapjában még gyesen volt majd munkanélküli lett és az utolsó 2-3 hónapban volt munkahelye. A banki szerződésen viszont mindkettőnk neve rajta volt, de azt az én fizetésemből fizettük amit bizonyítani nem tudok. (Minek számít ebben az esetben a gyes mert ha nem számít jövedelemnek akkor nem hozakodhat azzal jogi úton, hogy ő is fizette.
2009. febr. 21. 14:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a válás után a volt házastárs maradt adóstárs, elvileg igénybe igénybe vehetné ő a kedvezményt, de mivel csak az egyik adós igyényelheti célszerű annál a félnél visszaigényelni, akinek nagyobb a jövedelme, hogy ne vesszen el az összegből. A tartásdij megállapitásánál viszont a kevesebb kereset /több levont SZJA/ volt az alap, így a visszaigényelt SZJA 20%-át gondolom jogosnak a gyermek érdekében is.A törlesztés befizetője miért nem megállapitható? Bankszámla, csekk? Bakosné
2009. febr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismételten válaszod! Ha jól értem akkor a vissza igényelt összeg 20 %-a lenne a jogos? De kérdem én, kötelezve vagyok én vajon erre törvényileg??? Mert ő már úgy kiforgatott, hogy azt épp eszű ember nem tudja felfogni és már meguntam!!! A befizetéseket tudom bizonyítani (ha ez elég) csak azt nem, hogy kinek a pénzéből lett befizetve (az ő gyes/munkanélkülijéből vagy az én fizetésemből) mivel nem átutalással hanem egyszerű számlára való befizetéssel történt a havi törlesztő rendezése amit a bankban én fizettem be. Viszont a tartásdíj megállapításánál az én teljes nettó jövedelmemet vették alapul!
2009. febr. 24. 15:00
 8/8 anonim ***** válasza:
A 20 -ra szerintem a törvény nem kötelez, perelni max 24.000 Ft-ért nem érdemes. De ha a gyerekre tekintettel lehet visszaigényelni a lakáskedvezményt (addig jár amig családi pótlékra jogosult gyerek van,) vajon a tiszta lelkiismeret nem diktálja, hogy a gyerek is részesüljön belőle? Nem a volt házastársról beszélek. Biztosan megoldható, hogy közvetlenül a gyerek kapja meg. Bakosné
2009. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!