Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az idén is megcsináltathatják...

Az idén is megcsináltathatják magánszemélyek az APEH-nél az adóbevallást?

Figyelt kérdés

Hogyan működik ez pontosan? Mi kell hozzá?

Eddig a munkáltatóm könyvelője csinálta ingyen, de idén már nem vállalja.

Én viszont sosem csináltam és nem merek belevágni.


2011. febr. 27. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha minden igaz, akkor erről a lehetőségről lekéstél sajnos, mert ha jól tudom, akkor február 15-ig jelezned kellett volna ezen szándékodat az APEH felé.
2011. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már valóban lekéstél róla.

Viszont, ha csak a munkáltatódtól kaptál jövedelmet, te magad is meg tudod csinálni az M30-as nyomtatvány alapján.

Letöltöd az APEH honlapjáról az ÁNYK keretprogramot, azután a 1053-as nyomtatványt és a súgóját, az M30as alapján beírod az összegeket, a jogosultsági hónapot és a nyomtatvány mindent kiszámol.

Ha nem megy, szívesen segítek.

2011. febr. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tavaly egész évben GYED-en voltam. Viszont volt egy lakás eladásom, ami után elvileg nem kell adóznom, csak be kell vallanom.

Így sem bonyolult a kitöltése?

2011. febr. 28. 08:11
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyed bruttó összege a 4-es sor "a" oszlopába, kiszámolja neked a "d" oszlopot (a*1,27=d)

Jogosultsági hónapok: 12; 32.sor "a" oszlop, enter, kiszámolja a "b" oszlopot (az igénybe vehető összeget)

A 1053-04 lapon van a lakás céljára szolgáló ingatlan értékesítése, 161.sor, annak az útmutatójában benne van, hogy mennyi a jövedelmed ebből: bevétel - költségek különbözetének a szerzés éve alapja szerinti szorzóval kiszámolt összeg) Ha 2005 előtt szerezted, akor ez nulla és nem kell bevallanod.

2011. febr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2011. márc. 4. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!