Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az áramszolgáltatónak be kell...

Az áramszolgáltatónak be kell jelenteni, ha ingatlant akarok bérbe adni?

Figyelt kérdés
Illetve, ha kiadom az ingatlant akkor be kell jelentenem az áramszolgáltatónak? És ha nem akkor utána az áramszolgáltató adatbázisába eljut valahogy az, hogy én kiadtam?Vagyis a szolgáltató tud róla vagy nem?
2011. márc. 2. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A tuti! A bérlővel együtt leolvassátok az órát, együtt bementek a szolgáltatóhoz (gáz, víz, villany, telefon) ott te kifizeted az óra-állásig mutatott fogyasztást. Azután kéred, hogy az adatbázisban írják át a fizető nevét! A tulajdonos maradsz te, de a fogyasztást a bérlőn fogják behajtani. Így mentesülsz az alól, hogy esetleg rajtad követelik. Amelyik bérlő ebbe nem megy bele, annak nem szabad kiadni a lakást, mert a végén felhalmoz nagycsomó kifizetetlen számlát, és ha a "fizető neve" a szolgáltatónál nincs átíratva, akkor azt rajtad fogják behajtani. Tehát: víz, villany, gáz, telefon.
2011. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az világos, de itt a hangsúly azon van, hogyha én kiadok egy ingatlant és minden szabályos, akkor az áramszolgáltató anélkül, hogy én külön bemennék és szólnék tud arról a tényről magáról, hogy bérbe van adva a lakás? Tehát nem az a kérdés, hogy aknázzam ki a "bérlő csalásait" hanem hogy az áramszolgáltató tud e arról, hogy bérbe van adva a lakás ha én külön nem szólok?
2011. márc. 2. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:
az áramszolgáltatót neked kell értesíteni a bérlővel együtt,vigyétek be a bérleti szerződést.Ha Te nem jelented,akkor azt máshonnan nem tudják meg.A Te érdeked,hogy a bérlőn hajtsák be a hátralékot.Az első válaszoló jól írta le.Úgy csinálj mindent.
2011. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az áramszolgáltatót nem érdekli hogy ki van adva a lakás te állsz vele szerződésben te fizetsz neki.
2011. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A bérlőn nem hajtanak be semmit! Aki a szolgáltatási szerződésben van attól követelik.
2011. márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tud! de nem is érdekli ha nem intézed ugy ahogy az első irta TE fizetsz
2011. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok! Kb. 20 éven keresztül folytattam a vállalkozásomat - különböző - bérelt lakásokban, minden bérbeadó ezzel kezdte. A szolgáltatók "hozzá vannak szokva", nem csinálnak belőle problémát. Ha viszont ezt nem teszed meg, valóban nem fognak róla tudni, és minden tartozást rajtad hajtanak be. Volt olyan bérbeadóm, aki az előző bérlő által hátrahagyott 200 eFt-ot gázszámla tartozást bíróságon már két év óta perelte, mert azzal a bérlővel még ezt az átíratást még nem csinálta.
2011. márc. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mikor elkezdtem kiadni a lakást, az volt az első, hogy felhívtam az egyik szolgáltatót, hogy ha a bérlő nevére átíratom a fogyasztást, akkor az esetleges hátralékot kin hajtják be? Azt mondták, hogy rajtam. A bérlő a számlafizető, de enyém úgymond a felelősség. Tehát teljesen felesleges átíratni, azt mondták.
2011. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!