Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az APEH elkészíti-e az adóbeva...

Az APEH elkészíti-e az adóbevallásomat? Két éve is volt ilyen lehetőség

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elkészítette volna-február 15 körül volt a határidő, hogy ezt igényeld. Majd jövőre.
2011. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Azért még megpróbálhatod, hátha egy ügyintézőjük "elkészíti" neked. Menjél be egy APEH ügyfélszolgálatra, vigyél minden jövedelemigazolós papírt amid van, húzz a "tájékoztatás" menüponthoz egy sorszámot, aztán kérd meg az ügyintézőt, hogy írjon be mindent a papírjaidról a megfelelő mezőkbe a nyomtatványkitöltő programba, aztán a kész adatlapot nyomtassa ki neked.

Beküldened neked kell majd, ezt nem csinálják meg helyetted, de ha erre kapható az ügyintéző, akkor neked csak annyi lesz a dolgod, hogy a kinyomtatott papírról átmásolsz mindent otthon a saját nyomtatványodra, aláírod, aztán beküldöd postán.

2011. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Már nem fogja, és az ügyintéző sem valószínű. A legtöbb helyen ki van írva, hogy az ügyintéző nem készít bevallást.
2011. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A határidőről valóban lecsúsztál, ugyanakkor nálunk (megyeszékhely) az ügyfélszolgálaton mindig van egy-két pult, ahol segítenek az adóbevallás kitöltésében. De ha normális papírt kaptál a munkahelyedtől, akkor a letölthető abev programmal egyszerűen Te is kitöltheted.
2011. ápr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tavaly én telefonon hívtam fel az APEH ügyintézőt, és telefonon segített a nyomtatványkitöltőben levő bevallást kitölteni, pontról-pontra!!!... :-))

Még jobban is jártam, mintha Apeh irodába személyesen bementem volna (sorbaállás, utazgatás, stb.), így megvolt 10 perc alatt.

2011. ápr. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!