Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kérem, ha nem kérem az...

Ha kérem, ha nem kérem az adójóváírást miért nem látszik ez a netto béremen?

Figyelt kérdés

az éves jövedelmem soha nem haladja meg az x határt, így amikor nem kérek jóváírást évente vissza kapok valamennyit az apehtől(NAVtól)

most kértem jóváírást, a bérem ugyanannyi


2011. ápr. 28. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi mint? Tavaly? Az előző hónapban?

Tudni kellene a válaszhoz, hogy melyik évi bérekről beszélsz, és mennyi volt a bruttód és a nettód.

2011. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

egyik évben nem kértem a jóváírást, adóbevalláskor kaptam vissza x összeget

ebben az évben kértem az adójóváírást, a köv.évben derül ki, mennyit kapok, vagy mennyit kell rá fizetnem, és a bérem ugyanannyi, mint tavaj

2011. ápr. 28. 18:17
 3/6 A kérdező kommentje:

2010-ben nem kértem jóváírást

most kapok vissza pénzt

most2011-ben kértem jóváírást, a bérem ugyanannyi, mint tavaj

2011. ápr. 28. 18:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Tavaly 15100 Ft volt a max. adójóváírás havonta, idén 12100 Ft.
2011. ápr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Változott az adókulcs, az adójóváírás és a levonandó járulékok mértéke is.
2011. ápr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2011-ben változtak a 2010. évhez képest a járulékmértékek, az adósáv, az adókedvezmények összege... stb. Tehát lehet, hogy ez adja a kérdésedre meg a választ.

Mint hallhattad a TV-ben, többség panaszkodik, hogy ugyanolyan feltételek mellett kevesebb lett a nettó bére.

És ez igaz is!

2011. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!