Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunka után kellett volna...

Diákmunka után kellett volna szjá-t beadnom? 6 hónapot dolgoztam, havi 100ezret kaptam.

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
? Adóbevallásra gondolsz? ha arra,akkor igen,kellett volna akkor is ha csak 1 napot dolgoztál.
2011. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, kellett volna. Csináld meg, és add fel hétfőn, pár napos csúszást észre sem vesznek. Ilyenkor tömegével mennek be a bevallások, eleve hetekig tart, amíg feldolgozzák.
2011. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

hu, persze, hülye vagyok, nem szja, hanem adózás.

De én úgy tudom (csak nem vagyok benne maxra biztos), hogy ez semmilyen pénzmozgást nem eredményezne (mivel diákmunka és nem érte el az éves minimálbér összegét). Vagyis ez csak egy kötelező formaság.Azonban mivel én még nem adóztam, így nem szerepelek az APEH rendszerében, és mivel 0 ft lenne amúgy is, ezért nem fogják észrevenni,ha nem adózom, engem nem ér kár. Ez így van?

2011. máj. 21. 18:46
 4/13 anonim ***** válasza:
Attól büntetést még kiszabhatnak,hiába 0ft,kötelező bevallani .
2011. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

De észre fogják venni, hogy nem adóztál belőle, mert a munkáltatód jelentést küldött a kifizetésről az APEHnek. Ebben benne volt a neved, a személyes azonosítóid és az adóazonosítójeled száma.

Az APEH 2016 december 31-ig "elővehet" az adóbevallás elmulasztása miatt.

Az nem számít, hogy nem volt rendezendő adód, de volt adóköteles jövedelmed, ezért bevallást kellett volna tenned.

Az sem számít, hogy a béred nem érte el a minimálbér éves összegét.

Csak az egyszerűsített foglalkoztatásnál van olyan, hogy ha nincs más adóköteles jövedelmed, akkor ha az egysz.fogl.jövedelmed nem éri el éves szinten a 840 ezer forintot, nem kell bevallást csinálnod.

Csináld meg és küldd be.

2011. máj. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelő tényleg teljesen elbizonytalanított. Azért gondoltam, hogy nem kell, mert tavaly volt adózási órám és ott valaki azt kérdezte a tanártól, hogy tőzsdén vannak részvényei, de csak nagyon kevés bevétele volt tőle, erre a tanár azt válaszolta,hogy hagyja, mert még nincs bent a rendszerben és csak akkor adózzon, ha 20000ft fölött volt a nyeresége, mert onnantól veszik észre. És feltételeztem, ha azt nem veszik észre, akkor ezt sem.
2011. máj. 21. 19:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Még az sem biztos, hogy nem kell adót fizetned, mert a minimálbér után az adójóváírás csak munkaviszonyban dolgozóknak van, az is lehet, hogy te megbízási szerződéssel voltál. A munkáltatódtól kaptál igazolást az éves jövedelmedről?

Amúgy azon az adózási órán 20ezer forintot emlegetett a tanár bevallani való jövedelemként, neked pedig összesen 600ezred volt. Ez nem tűnt fel?

2011. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az árfolyamnyereség megint teljesen más jövedelem.

Vess egy pillantást a 1053as nyomtatványra, és meglátod, mennyi fajta jövedelem van.

Erről kell bevallást csinálnod. Vedd elő az igazolást, töltsd le az ÁNYKt és a 1053ast és töltsd ki. Ha van ügyfélkapud, beküldheted azon keresztül még ma.

2011. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

1:kaptam

2: szerintem az rosszabb, hiszen az adóköteles jövedelem 20000ft-ig is, az enyém pedig nem.Az adóm 0, a kérdés arra irányult, hogy észreveszik-e, és a következtetést abból vontam le, ha azt nem veszik észre, ezt miért vennék, hiszen 0 ft, nem dobhatja ki a rendszer a nevemet, mint akinek adóhátraléka van, hiszen nincs

3: köszönöm az érdeklődést, igen, feltűnt,hogy 20000, de nem az összeget, hanem az elvet emeltem át.Úgyhogy köszönöm a véleményt, de szerintem lehet kevésbé metszően is beszélni. Nem beszélsz így embertársaddal (remélhetőleg) élőben így, akkor miért tennéd online.

2011. máj. 21. 19:41
 10/13 A kérdező kommentje:
igen, tudom, hogy kell csinálnom, de az a kérdés, ha nem csinálok, észreveszik-e. Pont ez a tanát mondta, hogy minél később kerülsz be az APEH rendszerébe, annál jobb.
2011. máj. 21. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!