Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan írjak be a méltányosság...

Hogyan írjak be a méltányossági kérelembe rezsit, ha még nem is lakok benn a lakásba?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg házvásárlásunk után az illetéket, amit szeretnék mérsékeltetni. Viszont ahhoz kellene a rezsiköltség is. Mivel még nem költöztünk be a lakásba (nem jött még meg a hitelünk) mi alapján számoljuk ki a fogyasztást, fűtést, stb.? + más városba költözünk, nem tudom milyen + költségek vannak (szemétszállítás, stb.)

Mi alapján tudok számításokat végezni?


2009. okt. 15. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A méltányosság azt illeti meg, akinek a közteher kifizetése aránytalanul nagy terhet jelent.


Ha te nem tudod, hogy ez számodra mekkora teher, (mivel fogalmad sincs a várható kiadásaidról) neked ez most még nem időszerű.


Másrészt nem szégyenled magad? A méltányosság nem jár mindenkinek. Azoknak van kitalálva akik tényleg szegények. Elvennéd előlük a lehetőséget, csak azért, h spórolj egy kicsit?


Mikor lesz már respektje ebben az országban az adófizetésnek?

2009. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy milyen helyzetben vagyunk???

Kisgyerekkel vagyok otthon, a párom nem sokat keres. Hitelből vettük a házat, és amikor belekezdtünk, még sok olyan dolog nem volt látható, ami miatt elúszott az illetékre félretett pénz, illetve nem jött be az a pénz, aminek kellett volna (mezőgazdaság).

Rendesen fizetetm az adót, az illetéket, a járulékokat, de ez most nem megy. Ez miatt ne kelljen, hogy elússzon mindenem. Soha sem én, sem a párom nem voltunk munkanélkülin, szoc. segélyen, mindig volt bejelentett munkánk.

Akitől segítségre számíthattam volna (nagymama), annak jött egy olyan természeti csapás, hogy elvitte az összes megtakarítását. Szüleim közül már csak édesanyám él, neki egy "szakember " szakszerűtlensége vitte el az összes pénzét + az én félretettemből is, és hiába folyik a kártérítési per, még évekbe beletelhet, mire pénzt látunk belőle.

Párom édesanyja nagy ívbe tesz ránk, úgy gondolja, hogy nekünk kellene eltartani (megjegyzem annyi a nyugdíja majdnem, mint kettőnknek a jövedelme), ezért segítségre onnan sem számíthatunk.

Ha vissza tudok menni dolgozni, akkor helyrerázódunk, de amíg nem jár le a gyed, nem is akarnak visszavenni.

Addigra viszont az apeh rég lefoglalná a házat.

Akkor szerinted mi is lenne a helyes? És ki a rászoruló?

2009. okt. 15. 18:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérjetek részletfizetést!
2009. okt. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És azt mennyi időre adják? Én úgy tudom, hogy 1, max. 2 évre. És ha csak egyszer nem időben fizetem, akkor ugrik az egész, egyben kell fizetnem, és kamatköteles. Ha így számolok, akkor is havi szinten nagyon magas összeget kellene fizetnünk.

Tudom, hogy előre kellett volna gondolkodni, de mint írtam előre nem látható dolgok jöttek közbe. Több hitelt pedig sem bevállalni nem tudtunk, de nem is kaptunk volna, mejdnem a maximumot vettük fel, ami erre a házra adható.

2009. okt. 15. 21:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor úgy tűnik ez nem volt egy átgondolt pénzügyi döntés....


Arra nem is gondoltatok, hogy mi lesz, ha nem lesz állásotok? Fedezet nélkül hitelt felvenni elég kockázatos dolog, különösen egy kisgyerekkel...


eddig hol laktatok? Miért kellett ilyen sürgősen elköltözni?

2009. okt. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért kellett ilyen "sürgősen" elköltöznünk, mert lassan 1 éves a gyerek, és egyik szülőnél sem megoldható a lakhatás. Egyik helyen helyhiány miatt, a másik helyen pedig azért mert elviselhetetlen lenne az együttélés.
2009. okt. 15. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!