Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A táppénzre is külön kellett...

A táppénzre is külön kellett volna kérnem az adójóváírást, mint a tgyásnál?

Figyelt kérdés
Amikor bementem az oephez, hogy két hónapja nem kaptam még tőlük semmi pénzt tgyásra, akkor szembesültem vele, hogy kevesebbet kapok, mint amire számítottam. Kiderült nincs benne az adójóváírás. Megigényeltem. 8 hónapig táppénzen voltam veszélyeztetett terhesség miatt. Arra is külön kellett volna igényelnem? Ha nem az adójóváírással növelt összeget kaptam, akkor azt most adóbevalláskor visszaigényelhettem volna? Ha nem igényeltem vissza, akkor azzal a pénzzel mi lesz? Elveszik?
2011. jún. 15. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A táppénzre is külön kéred, de gondolom volt munkáltatód, ha már tápos voltál :)) Ha nem lett volna benne az adójóváirás, akkor most a bevalláskor élből visszaigényelhető adód jött volna ki. Tehát nagy valószinüséggel kaptál adójóváírást, azért nem keletkezett visszaigénylésed.
2011. jún. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak a munkáltató nem íratott alá velem olyan papírt, mint amit most írtam alá a tgyásnál. Ebből gondolom. A könyvelővel nem beszéltem azóta, hogy odaadtam neki a papírokat.
2011. jún. 15. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:
A táppénz igénylésnél nincs külön nyilatkozat-nyomtatvány. A táppénz-igénylő lapon (amihez mellékeljük az orvos által kiadott táppénzes papirokat) azon van egy kérdés, hogy kéri-e az adójóváírás érvényesítését, vagy nem, a megfelelő helyre csak betesszük az x-et. Ezért nincs külön nyilatkoztatás.
2011. jún. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor a munkáltató megigényli a táppénzt, akkor a nyomtatványon jelzi, hogy kérte-e a dolgozó a munkabér kiszámolásakor az adójóváírást vagy sem. Ha a munkáltatótól kérted, akkor Ő kénytelen ugyanúgy kérni a táppénz, és thgy. utáni adó kiszámításához. Ha nem kérted, akkor Ő nem nyilatkozathat úgy ezeknél, hogy mégis kéred.


Hogy az adóbevalláskor mennyi adójóváírásra voltál jogosult és abból mennyit igényeltél meg, azt csak Te tudod. Nézd meg a bevallást, ha nem vetted figyelembe arra az időszakra az adójóváírást, akkor önellenőrzéssel még visszaigényelheted. 5 éved van rá, aztán elveszik.

2011. jún. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!