Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mekkora büntetést (összegszerű...

Mekkora büntetést (összegszerűen vagy százalékosan) ad az APEH, ha egy cégnek törölték az adószámát, mégis állított ki számlát?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 16:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Pontosítás végett, a számla így fiktív számla, de a szerződés és a tevékenység nem.
2011. jún. 24. 16:19
 2/8 anonim ***** válasza:
Törölték? vagy felfüggesztették? Nem mindegy .... Ha törölték a cég tudott róla ,mert értesítik, Ha felfüggesztették attól még állithat ki számlát. És itt a befogadó fél van nagyobb veszélyben. Aki viszont polgári peres uton fogja tudni ezt érvényesiteni. Az apeh megpróbálja azt megkeresni aki a számlát kiálllitotta, ugyanis már a cég nincs. De ez már büntetőjogi kategória lesz, csalásnak minősül. Hivatalból feljelentés lesz a vége.
2011. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Törölt volt az adószám, amikor ki lett állítva a számla. A cég él, új székhelybejelentés lett eszközölve, kedden kaptuk a visszajelzést a cégbíróságtól, hogy van új adószám, stb.
2011. jún. 24. 19:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Na állj, akor nem volt törölt az adószám

csak technikailag igy tudják megoldani, akkor ez egy korrekt élő cég.. CSAk az adószám utolsó két jegye változott

semmi nem történik. A számla is helyes

2011. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A számla kiállítási ideje április 4. Az adószámot törölték március végén, de erről nekem a könyvelő nem is szólt (Itt lehet a "bibi"??), tehát a számla kiállítása, bevallása már a törlés után történt. Az e-cégjegyzékben is megvan adva, hogy mikor függesztették fől, és mikortól törölték.

Ezért nem is értem, most vagy valaki sunyizik valamit, vagy én vagyok a hülye... Mikor megtudtam, hogy a székhelyszolgáltató marhasága miatt történt a felfüggesztés és végül a törlés, azonnal intézkedtem, van új székhely és adószám is. De az APEH ellenőrzést kért, jönnek vizsgálni, és amikor átnéztem a számlákat, összevetettem a dátumokkal, láttam, hogy baj van... :(

Szóval most azon "parázok", hogy mi lehet a szankció emiatt.

2011. jún. 24. 22:19
 6/8 A kérdező kommentje:
A cég él, persze, mert sikeresen és még időben közbeavatkoztam. Az adóalanyiság megvonása után nem közvetlenül törlik magát a céget is, ezen időszak lejártát sikerült még kikerülnöm.
2011. jún. 24. 22:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha már törölték az adószámot és az jogerős akkor már a cég sincs.. Itt valami nem kerek....
2011. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az adószámod törléséről miért is a könyvelőnek kell szólnia? khmm A te céged, én nem tudhatom könyvelőként hogy mit is követtél el.. pl. levél át nem vétel....
2011. jún. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!