Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Internetes használt dolgok...

Internetes használt dolgok eladása utáni adózás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem a következő lenne, egyetemi hallgató vagyok, nincsen semmilyen jövedelmem, így adóbevallást sem készítek. Mostanában szoktam eladogatni régebbi használt számítástechnikai cuccaimat pl régi mobil számítógép darabokban stb.. Az egésznek az értéke nem éri el éves szinten a 200000 Ft-ot, a bevételt általában a számlámra kapom a kérdésem az lenne, hogy van-e valami teendőm ezzel? Mert a szabályokból én úgy vettem ki, hogy ez után nem kell adóznom.


2011. júl. 6. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Évi 800ezer Ft bevételig nem kell adóznod.
2011. júl. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy évi 200.000Ft-ig. Évi 800.000Ft sosem lesz az biztos. Egyébként ez hogy működik? A bankszámlámra ékezett bevételeket összesítik az apehnál vagy hogy tudják ellenőrizni?
2011. júl. 7. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a köztudatban valóban ez a szám él-sokszor olvasom itt is ezt a számot- mert nem tudják, mi a különbség bevétel és jövedelem között.


Bevétel-beszerzési ár= jövedelem.


Ha az eladni kívánt dolgaid beszerzési ára nem ismert, akkor a lehet venni a bevétel 25%-át, és az lesz az adóalap. Az adómentes bevételi határ 800ezer, annak a 25%-a 200ezer.


Nincs teendőd ezzel kapcsolatban, és adóznod sem kell.

2011. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosan. Fogalmi hiányosságok vannak.


A 800 ezer az a bevételre vonatkozik, a 200 ezer pedig a jövedelemre.


Ha eladsz az interneten, abból keletkezik neked bevételed.

Ez által lesz egy jövedelmed, amit az adótörvény által meghatározottak szerint kell megállapítanod. Ez után derül ki, hogy kell-e adóznod, vagy sem.


Bevétel

- eladott tárgy megszerzésére fordított összeg (számlával igazolt)

= jövedelem


Ha az eladott tárgy megszerzésére fordított összeg nem állapítható meg (például saját készítés, nem raktad el annak idején a számláját stb.), akkor a jövedelem meghatározása:


Bevétel

- A bevétel 75 %-a (vélelmezett költség)

= Jövedelem (Tehát a bevétel 25 %-a)


A törvény úgy írja, hogy nem kell megfizetni az ingó vagyontárgyak átruházásából (ezek azok) az év során együttesen származó jövedelem adójának a 32 ezer forintot meg nem haladó részét.


Tehát 800 ezer x 25 % = 200 ezer forintnak a 16 % adója: 32 ezer forint.

Hát így néz ki a dolog. Szerepel benne a 800 ezer is, a 200 ezer is, meg a törvény által emlegetett 32 ezer is.


Válogathatsz....

2011. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!