Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha ÁFÁ-s számlával vettem az...

Ha ÁFÁ-s számlával vettem az egyéni vállalkozásomra egy biciklit, de az tönkrement, akkor tudok újat venni ÁFÁ-s számlával?

Figyelt kérdés
Tehát le lehet módosítani a korábban vett bicajt roncsnak? Ha kell, a NAV-nak be tudom mutatni ellenőrzésre, hogy bekrepált a bicaj teljesen. Bruttó 200 Ft-ig bezárólag szeretnék venni egy újat. Vissza tudom ezután igényelni az ÁFÁ-t? Légyszi segítsetek a kérdés megválaszolásában, sürgős lenne. Köszi előre is.
2011. aug. 11. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
A könyvelőd mit mond?
2011. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Holnap fogom megkérdezni. Addig is érdekelne, ti mit gondoltok erről.
2011. aug. 11. 18:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Annyi biciklit veszel, amennyit akarsz.
2011. aug. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozóként is annyit veszek, amennyit akarok? Mert nem Kft vagyok és nyilván szemet szúr, hogy minek kell két bicaj munkaugyek intezesehez.
2011. aug. 11. 19:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Akár elszámoljátok, akár nem, bruttó 40.- Ft ÁFA nem oszt, nem szoroz. Az ÁFA-bevallás 1000.- Ft-ra kerekítve készül.
2011. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Le lehet selejtezni jegyzőkönyvvel alátámasztva, és vehetsz egy újat. Ha Áfa-körös vagy, akkor vissza is tudod igényelni az Áfa-t.

200 Ft? Ez gondolom csak elírás.

2011. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami. Ha van alkalmazottad nyilván vehetsz többet is, ha egyedül vagy, akkor valóban fura lenne, ha vennél egy tucat biciklit, hacsak nem továbbértékesítés céljából veszed.
2011. aug. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sorry, elírás volt a 200 Ft. 200 ezer Ft-ot akartam írni. Tehát ahhoz, hogy megvegyem az újat, előbb le kell selejteztetnem jegyzőkönyvvel? Csak utána vehetem meg az új bicajt? Vagy megvehetem akár holnap is, aztán azt követően leselejteztetem, majd utána nyújtom be az ÁFÁ-s számlát? És ez a jegyzőkönyves leselejteztetés pontosan hogyan zajlik, kinek kell jegyzőkönyveznie?
2011. aug. 11. 20:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért tartod a könyvelődet, hgoy ezt elmesélje neked. nem lehet mindig mindent ingyen megkapni.
2011. aug. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!