Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha új munkahelyre kerülök, a...

Ha új munkahelyre kerülök, a cég könyvelője láthatja valamilyen módon az előző munkahelyeimet?

Figyelt kérdés

Konrétan arról van szó, hogy volt egy olyan nagyon rövid pár napos munkaviszonyom, amit nem kötnék az új munkáltatóm orrára, az önéletrajzomba se írtam bele.

Vagy csak akkor van így, ha az ember közalkalmazotti státuszba kerül? Mert ott tudom, hogy az előző közalk.munkaviszonyt látja a munkaügyes a rendszerben.

Ez a legutóbbi munkaviszonyom volt, és nem tudom kéri-e majd a könyvelő az előző munkahelyemről kapott papírokat? Vagy simán adjam oda neki az azt megelőző munkaviszonyom papírjait?


2011. szept. 13. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

igen, ha hivatalos bejelentett munkahely volt, akkor látni fogja, mert a TB (rózsaszín) könyvedben benne van.

és erről, a legutolsó munkahelyedről kell, hogy kapj egy munkáltatói igazolást, azon az lesz, hogy mennyi volt a jövedelmed, ezt is el kell vinned az új helyedre.

2011. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A Tb könyvem nincs meg,a munkáltatóm elkótyavetyélte. Visszamenőleg be lehet íratni az előző helyeket, ha kapok újat?

Egyéb más módon nincsen a könyvelő által is látható nyoma?

2011. szept. 13. 17:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
hát azt a kiskönyvet kerítsd elő, mert azt elég macerás pótolni..nem értem mit akarsz ennyire eltitkolni, nem is értem, hogy most akkor mi van? :D
2011. szept. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tb. kiskönyvbe bármikor pótolható a beírás, csak éppen Neked kell utána mászkálnod.

Az új munkahely mindeféleképpen fogja látni (legalábbis az utolsó) munkaviszonyodat, mivel a munkáltatói igazolásból egy példány az övé. Azon igazolják, hogy mikor, hol dolgoztál, mennyi betegszabit vettél ki, van-e tartozásod. Anélkül tulajdonképpen fel sem vesznek az új helyen. 2 évre visszamenőleg pedig nem árt, ha tud a jogviszonyaidról, mivel társadalombiztosítási ellátás esetén (például táppénz) ennyi időre visszamenőleg kell "turkálni" dolgokban a munkavállalónál.


Nem tudom miről lehet szó, ami ennyire izgat, de szerintem inkább vállald fel, és a fent leírtak alapján sajnos kénytelen is leszel, mivel a utolsó munkaviszonyod volt...

2011. szept. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!