Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Befolyásolja a vissza igényelh...

Befolyásolja a vissza igényelhető adójóváírást?

Figyelt kérdés

Örököltünk egy lakást, most eladtuk, az én részem, 2.050.000.

A lakást az értékbecslés alatti áron adtuk el.

Egyeneságú leszármazott vagyok.

Az szja-ba bele kell tenni, befolyásolja az adójóváírást, vagy a családi adókedvezmény összegét, amit visszakapok??

Köszönöm előre is a válaszokat.



2011. nov. 22. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Adott esetben az adójóváírás összegét befolyásolhatja, de a családi kedvezmény összegét nem érinti, mivel az adóalapot csökkent, és nincs jövedelemkorlátja. Az adójóváírás viszont jövedelemkorláthoz kötött, amely korlátba nem csak a bérjellegű jövedelem tartozik bele, hanem az adóévben megszerzett összes jövedelem szuperbruttósítva, és a külön adózó valamennyi más jövedelem is.


Hogy milyen módon befolyásolja az adójóváírást, azt nem lehet megállapítani, mivel kevés hozzá az információ, és nem teljes körű.

2011. nov. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző hozzászóló vagyok. Most vettem észre, hogy értékbecslés alatti áron adtátok el. Ha ez az értékbecslés a hagyatéki eljárás során az ingatlan értékeként feltüntetett értéket jelenti, akkor az eladásból nem keletkezik adóköteles jövedelem, nincs mit bevallani. Így az adójóváírás összegét sem fogja érinteni az ingatlan eladása.
2011. nov. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igen direkt azért írtam bele, hogy az értékbecslési ár alatt adtuk el, mert én is így tudom.
2011. nov. 22. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!