Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan működik az adójóváírás?

Hogyan működik az adójóváírás?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy ugye 1.250.000 alatti jövedelem esetén a bér 18%-a (max jogosultság hónapban havi 11.340 ft) adójóváirás illet meg. Én esetemben ez 12 hónap, és a bérem bőven alatta van, annyira, hogy az adóm nem több mint a megillető adójóváírásom!A munkáltató élhet havonta ezzel az adojóváírással, vagy neki kötelező befizetni az adót (amit én visszaigényelhetek az adóbevallásnál) és csak akkor élhet vele ha én nyilatkozom róla. Illetve hogy azt az X összeg adót amit befizettek, és visszaigényelhetek mivel még megillet adójóváírás azt csak simán beírom az adóbevallásba, vagy nekem kell vmi nyilatkozatot is mellékelni hozzá, hogy miért igénylem vissza?
2009. máj. 13. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:
A munkáltató akkor érvényesítheti az adójóváírásodat, ha nyilatkoztál, hogy kéred. Ha nem írsz alá nyilatkozatot, be kell fizetnie az APEH-nak, és év végén visszakérheted. Nem kell nyilatkozni az APEH felé, hogy miért kéred vissza. Az adójóváírás azokra a hónapokra jár, amikor legalább 1 napra volt béred. Ha több adót vontak le, mint amennyi az éves jövedelmed adója, az visszajár.
2009. máj. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!