Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunkás vagyok és elmaradt...

Diákmunkás vagyok és elmaradt az adóbevallásom. Most dec 12 kapom meg a fizetésem a melódiáktól sima mezei erste kártyára abból vonhatnak le v sem, úgy értem hozzá nyúlhatnak e, vagy a büntetés az csak jövőre veszi kezdetét?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs veszve semmi! Ha az adóhatóság észreveszi, hogy hiányzik a bevallásod, felhívásban köteleznek annak pótlására. De ezt inkább ne várd meg. Pótlólag add be az adóbevallásod. Jó esetben - mivel látják, hogy fiatal vagy, talán ez az első bevallásod - nem hiszem, hogy bármi szankciója lesz. Csak ne csinálj belőle rendszert! Unokahúgom is így járt az elsőnél. Semmi nem lett belőle.

Maximum az elmaradt befizetési kötelezettséged után késedelmi pótlékot számolnak fel. Ennyi.


Az APEH nem fog a bankszámládhoz nyúlni, hiszen nincs is mire alapozza az inkasszóját. Honnan tudná, hogy mennyit kell lenyúlnia, ha még bevallás sincs róla?

2011. dec. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A 2010-es évre vonatkozó szja bevallásról beszélsz, amit 2011 május 20-ig kellet volna benyújtani? Azt csak akkor kellett, ha volt 2010-ben is jövedelmed, ha nem akkor nem kellett benyújtani. Az idei évről a bevallást 2012 május 20-ig kell majd beadni, az még ráér. Kaptál papírt, hogy büntetést szabott ki rád a NAV? Ha igen akkor rajta volt, hogy meddig kell megfizetni és csekket is küldtek, ha nem fizetted be akkor indíthatnak ellened végrehajtást és ebben a szakban lehet, hogy inkasszót alkalmaznak, azaz a számládról a jövedelmedből leemelik a pénzt, mindegy honnan érkezik. De csak úgy kapásból ilyesmiről nincs szó, ezt egy hosszas eljárás előzi meg.
2011. dec. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!